Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında Bayraklı Kulalılar Derneği'nin 12'nci Geleneksel Keşkek Günü etkinliğine katıldı. İzmir’de Manisalılarla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Özel, İzmir’de İzmir kütüğüne kayıtlı kişilerden sonra en yoğun kayıtın Manisa kütüğüne kayıtlı kişilerden oluştuğunu söyledi.

Özel, etkinlikte hemşehrileriyle keşkek kardı. Özellikle Bayraklı’da her dört kişiden birinin Manisa ile bağlantısı olduğunu vurgulayan Özel, “Genç Cumhuriyet kalkınmayı hayata geçirirken Kula gibi bir ilçede fabrika kuruldu. 1937’den 1952’ye kadar Kula’da çalışan bu fabrikada 3 bin işçi çalışır. Limana ve tren yoluna uzak olduğu için ulaşım maliyetleri yüksekti. Bu fabrikayı İzmir Bayraklı’ya taşıdılar. Bugün olsa fabrika taşınır, İzmir’den yeni işçi alınırdı. Ama Atatürk’ün kurduğu fabrika Bayraklı’ya taşınırken işçiler ile beraber geldi ve aileler lojmanlara yerleşti. Bayraklı, çok sayıda Kulalının dedesinden, babasından yerleşerek kaldığı bir yer oldu” dedi.

Manisa seçimlerinde Kulalıların önemli katkıları olduğunu hatırlatan Özgür Özel, “Manisa'da Cumhuriyet tarihinde merkezde hiç büyükşehir belediyesi kazanmamıştık. Sizlerin desteğiyle yüzde 59 oyla Manisa’yı kazandık" dedi. Dernekçiliğin özveriyle yapılan bir iş olduğunu belirten Özel, CHP’li tüm belediyelerin dernek temsilcilerine açık olduğunu söyledi.

Chp Genel Başkanı Özgür Özel Izmir Keşkek Kardı

"Tekirdağ'da Buğday Mitingi Yapacağız"

Karasinekler bir daha uğramayacak! Tek bir damlası mucizeler yaratacak… Karasinekler bir daha uğramayacak! Tek bir damlası mucizeler yaratacak…

Konuşmasında önümüzdeki cuma günü Tekirdağ'da buğday mitingi yapacaklarını açıklayan Özel, “Türkiye’de ne işler o kadar yolunda gidiyor ne de geleceğe umutla bakabilen insanlar var. Keşkek buğdaydan yapılır. Buğday, en temel beslenme aracı olan ekmeğimizi yaptığımız, geleneksel ürünlerde hep kullandığımız temel besin maddemizdir. Ama bir de bunu üretenler var. İç Anadolu’da ve birçok yerde buğday tarımı yapılıyor. Geçen yıl buğday 8 lira 25 kuruştu. Bütün girdiler yüzde yüzden fazla arttı. Mazot arttı, gübre arttı. Ama buğday fiyatı sadece yüzde 12 arttı. Maalesef böyle olunca, 11 lira maliyeti olan buğday 9 liradan satılmak zorunda kaldı ve buğday üreticisi perişan oldu. Geçen hafta Rize’de çay mitingindeydik. Çayın maliyeti 19 lira, çaya 17 lira fiyat verdiler.

Ülkeyi yönetenler maliyetin altında fiyat vererek çay ve buğday üreticisini perişan ediyor. Önümüzdeki dönem fındık ve üzüm fiyatları açıklanacak. Geçen hafta Rize’nin sesini duyurduk. Adana’da büyük isyan vardı, orada da konuştuk. Bu fiyat üreticiyi perişan ediyor, isyan büyük. Önümüzdeki cuma günü CHP olarak buğday üreticisinin sesini Türkiye’ye duyurmak için Tekirdağ’a gidiyoruz, buğday mitingi yapıyoruz.

31 Mart seçimlerine giderken şunu söyledik: 'Biz bu seçimlerde çok güzel adaylarla karşınızdayız, destek verin' dedik. 'Particilik yapmayın, sadece CHP’nin değil bu adaylar İzmir ittifakının, Türkiye ittifakının adayları' dedik. 'Vatana, millete, bayrağa bağlı olsun, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne saygılı olsun, İstiklal Marşı okunurken gözleri dolsun, kim varsa Türkiye ittifakındadır' dedik. Oyunuzu verin, iktidarı uyarın dedik. 'Oyunuzu verirseniz, bizi birinci parti yaparsanız, iktidara kuvvetli bir uyarı yaparsanız, sizin sesinizi duyuracağız' dedik. Bize destek veren, meydanları dolduran emeklilerin 10 bin liralık maaşına itiraz etmek için Ankara’da tarihin en büyük emekli mitingini yaptık.

Çay üreticisi perişanız dedi, Rize’ye koştuk, Rize’de bu mitingi yaptık. Şimdi buğday üreticisi isyan ediyor, Tekirdağ’da onlarla birlikte bir miting yapacağız. Yalnız değilsiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk der ki; 'Cumhuriyet de CHP de kimsesizlerin kimsesidir.' Kimse kendini yalnız hissetmesin. Biz varız, buradayız, sizin için mücadele ediyoruz. Kavga etmeye gelmedik. Tayyip Bey istiyor diye kimlik kavgası, Bahçeli istiyor diye olmadık tartışmaların içine girmeyeceğiz. Kavga etmekse emekli için, çiftçi için, işçi için, yoksullar ve işsizler için kavganın en büyüğünü vereceğiz.

Bütün Türkiye’de kendini kimsesiz ve sahipsiz hissedenlere sesleniyorum: Asla umutsuz olmayın. CHP ve Genel Başkanı ve onun bütün siyaset arkadaşları sizin derdinizle dertleniyor. Başka birinin gündeminin peşine takılmayız. Bizim işimiz sizin sesinizi duyurmak. Duyanlar gereğini yaparlarsa ne ala. Yapmazlarsa sonuna kadar mücadeleye devam, Atatürk’ün partisini iktidar yapana kadar devam” açıklamasında bulundu.

"Hedef Atatürk’ün Partisini İktidar Yapmaktır"

CHP'yi iktidar yapma hedefinde olduğunu belirten Özel, “Benim bir tane hedefim var. O hedefi hayata geçirene kadar gece gündüz çalışacağım. Kendimle ilgili makam mevki hedef değildir. O hedef Atatürk’ün partisini iktidar yapma hedefidir. Bu işin partisi kalmadı. Yoksulluğun partisi olur mu, güvencesizliğin partisi olur mu? Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi bütün yoksulların partisidir. Yüz yıl önce ülkeyi düşmandan kurtardıysak, sonra genç bir cumhuriyeti kurduysak, sonra fabrikalarla bu ülkeyi donattıysak, bunu yüz yıl sonra bir kez daha başaracağız. Hep birlikte çok çalışacağız. Sosyal demokratlar, muhafazakar demokratlar, nerede demokrat varsa onları yanımıza alacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini bir kez daha iktidar yapacağız. Bir kez daha yoksulluğu bitireceğiz" diye konuştu.

Menemen Belediyesi'nden Çıkartılan İşçiler Yardım İstedi

Özgür Özel’in konuşmasının ardından gözlüksüz resminin bulunduğu bir tablo dernek adına takdim edildi. Kürsüden inen Özel'in yanına gelen Menemen Belediyesi'nden çıkarılan işçiler, kendisinden yardım istedi. CHP'li Özel, konuyla yakından ilgileneceğini belirtti. Özel, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan'ın belediyenin mal varlığını satarak belediye başkanlığını kazandığını iddia etti.