AJet’in VF4150 numaralı Ankara-Erzincan seferini yapan uçağı bomba ihbarı yapıldı uçak Ankara Esenboğa Havalimanına geri dönüş yaptı.

Edinilen bilgilere göre AJet’in VF4150 numaralı Ankara-Erzincan seferini yapan Boeing 737 tipi uçakta bomba ihbarı yapıldı. Ankara Esenboğa Havalimanından saat 23.55’te kalkan uçak, . Yarım saat süren incelemenin ardından ihbarın asılsız olduğu öğrenildi.

Tapu sahipleri dikkat! Geciken daha fazla ödeyecek Tapu sahipleri dikkat! Geciken daha fazla ödeyecek

Uçakta bulunan yolcu vatandaş Murat Bozdelen ise yaşadığı anları şu şekilde aktardı,,

“AJet firmasından Erzincan için biletimizi aldık. Saat 23.55’te bindik. Biz 40 dakikada indiğimizi sandık. Bize bilgilendirme yapılmadı. İndikten sonra sadece, kadınlar ve çocuklar çıksın, dediler. Biz de internete girip öğrendik ki bomba ihbarı varmış. Sonra buraya geldik, mağdur olduk. Bana kalsa ben biletin parasını isterim ama öyle bir şey yapmıyorlar. 7 gün bekletiyorlarmış” şeklinde anlattı. Uçakta bulunan başka bir yolcu Ayhan Akkaya ise “Saat 12’ye beş kala bindik. Uçak Ankara’ya geri indi. Bize hiçbir şey söylenmedi. 2 saat uçağın içerisinde bekledik. Yetkililerden cevap alamadık. Biz neden beklediğimizi sorduk. Pilot bey bilgi verecek, dediler ama bilgi veren olmadı"dedi.

Güvenlik güçlerinin silahlı gelişi yolcuları tedirgin ettiği söylenirken yolculara bir yetkili bir kişiden bir açıklama bekledikleri öğrenildi.