Kayseri Adalet Sarayı 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, şüpheli anne ve avukatı hazır bulundu.Şüpheli ifadesinde, “çok pişman olduğunu ve zarar vermek için yapmadığını söyledi”. Mahkeme heyeti tarafından yapılan ilk yargılamada karar çıktı. Heyet şüpheli anneye önce “Alt soydan akrabayı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Daha sonra 'iyi hal' indirimi uygulayan heyet, cezayı müebbede indirerek, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Olay, Kayseri’nin Selçuklu Mahallesi Kılıçel Sokak üzerinde meydana geldi. Ekmek toplayan yaşlı kadın çöpte hareketsiz şekilde bir bebek olduğunu gördü. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. 

Berber, kuaför ve güzellik salonlarına yeni düzenleme Ticaret Bakanlığı duyurdu Berber, kuaför ve güzellik salonlarına yeni düzenleme Ticaret Bakanlığı duyurdu

Sağlık ekipleri yaptıkları ilk müdahalede yeni doğduğu tespit edilen bebeğin hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi alarak, inceleme yaptı. Talihsiz bebeğin cansız bedeni yapılan incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı. Geniş çapta inceleme başlatan polis ekipleri de bebeği çöp kutusuna atan kişi veya kişileri yakalamak için geniş çapta çalışma başlatan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Selçuklu, Osmanlı ve Danişment mahallelerindeki yaklaşık 750 hamile ve yeni doğum yapmış kişilerin kayıtlarını çıkartarak bütün kadınlarla tek tek mülakat yaptı.

Çalışmalara devam eden cinayet dedektifleri, 550 saatlik kamera ve fiziki çalışmalarda, mahallede ikamet eden bir kadının 15 gün önce bir markete hamile olarak geldiğini, bebek cesedi bulunduktan 1 gün sonra aynı kadının karnının şişliğinin olmadığını ve yanında bebek olmadığının da kameralardan tespit edilmesi üzerine kadının kimliğini tespit etti.

35 yaşındaki şüpheli kadının, adresini belirleyen ekipler, operasyon düzenleyerek kadını gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden şüpheli kadın 10 ay önce sosyal medyada tanıştığı bir şahıstan hamile kaldığını ve evde ölü olarak doğurduğu bebeğini çöp konteynerine attığını belirtti.