Beylikdüzünü hayata geçiriyoruz. Amacımız yaşam kalitesini arttıran bir çevre ve kalkınma projesiyle Beylikdüzüne çevresel bir katma değer sağlamak. Atıklarımızı ekonomik bir değere dönüştüreceğiz. Evrende gördüğümüz hiçbir şey atık, çöp değildir. Evrenin bize sunduklarını tekrar evrene ve ekonomiye geri kazandıracağız. Bu projeyi gerçekleştiren Beylikdüzünde uygulanması için işbirliği yapacağımız kıymetli profesör doktor Ahmet Başal ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum.  

7C Basilia

Burası İstanbul'un çağdaş yaşam merkezi Beylikdüzü. Modern belediyeciliğin lideri Beylikdüzü Belediyesi tarihi bir adım atıyor. Beylikdüzü gezegende bir dönüm noktasının ilk şehri olmaya hazırlanıyor. Atıklar, kirlilik ve enerji krizleri sarmanından bütün bilinenleri geçersiz kılan ve tüm bilim dünyasının gözlerini çevirdiği, kusursuz tek tam döngüsel yaşam teknolojisi 7C Basilia dünyada ilk şehir projesi olarak Beylikdüzün'de faaliyete geçiyor.

Hızlı Karbon

Beylikdüzü belediyemiz 7C Basilia ile fio döngüsel yaşam modelini ilan ediyor. 7C Basilia ile arıtma tesisi ve vize dökme toprağa gömme yöntemlerini ve söylemlerini tarihe gömüyoruz. Beylikdüzü Belediyesi olarak sıfır atık sıfır evizyonla yeşil ve döngüsel bir şehir yaşamını başlatıyoruz. 7C Basilia insan, mikroorganizma, hayvan, bitki, hava, toprak ve su bileşenleri ile büyütülen dünyanın tek tam döngüsel biyodöngü teknolojisidir.

Basilia

7C Basilia organik ve inorganik tüm atıkların protes zincirinin içinde barındıkları mikroorganizma ve nano parçacıkların özel işlemlere tabi tutulması, tasarım ekipmanlarının çalıştırılması ve çıktı olarak hidrojen, yoğun gaz ve karbon bazlı yakıtlar saf su ve nano elementler prensibine dayalı ilk ve tek biodöngüsel nano malzeme üretim teknolojiisidr.  Bu teknolojiyle evlerden, sanayi tesislerinden çıkan tüm atıklarınızı siz Beylikdüzü halkına ücretsiz doğalgaz, düşük maliyetli ulaşım, dayanıklı binalar, yollar ve kompozit şehir ekipmanları olarak ve tamamen kayıpsız dönüştürüyoruz. Yani yüksek miktarda doğalgaz ve akaryakıt evresinin yanı sıra ortaya çıkan nano elementlerden tüm zamanların en dayanıklı kompozit ürünlerini, izolasyon malzemelerini ve iyoçimento gibi yapı malzemeleri evresiyle sıfır aşınımlı yollar şiddetli depremlere dayanıklı binalar ve sayısız şehir materyallerinin de maliyetsiz kazanımının imzalarını atmış oluyoruz.

7C Baslia Beylikzüü

Atık depolama alanları olarak kullanılan tüm arazileri de yeşil alan, parklar ve sosyal yaşam bölgeleri olarak Beylikdüzü halkına iade ediyoruz. Beylikdüzü yeni yeşil dünyanın demo kenti oluyor. 7C Basilia teknolojisi ile atıkları bertaraf etmek için para harcamak yerine atıklardan gaz, elektrik enerjisi, temiz su ve sayısız kazanım elde eden gezegendeki ilk belediye olma yolunda tüm anlaşmalar yapılmış, tüm projeler ve etüt aşamaları tamamlanmıştır. 

Beylikdüzü Belediyesi, yeşil ve sıfır emüsyonlu dünyaya yolculukta ilk sıradaki yerini gururla alıyor. Kendi atıklarından temiz bir çevre, temiz bir su ve sıfır karbon iziyle kendi enerjisini yakıtını ve yapı malzemesini üreten biyodöngüsel yeşil kent olarak Beylikdüzü'nün adını tarihe yazdıryoruz. Beylikdüzü'nden çıkan günde 400 ton atık Beylikdüzü halkına günde 150 bin metreküp temiz su, 120 bin litre benzin/jet yakıtı, 300 bin metreküp hidrojence zengin kokteyl gaz olarak geri dönüyor. Yeşil ve döngüsel şehir modeliyle daha çevreci bir Beylikdüzü 7C Basilia ve Beylikdüzü Belediyesi işbirliğiyle.