Eskişehirspor'un teknik patronu Emre Özbayer zorlu geçen ve 3 puanla biten Trabzon Yomra maçını değerlendirdi.

Maçta kartın ve sakatlığın kendilerini zorladığını kaydeden Emre Özbayer, “Puan tablosunda alt sıralarda yer alsa da topa sahip olabilen, kolay gol yemeyen ve etkili oyunculara sahip bir takımla karşılaştık. İlk 30 dakika planladığımız gibi topa sahip olup oyunu domine eden taraf olup, gol ve pozisyonlar bulduk. Stoperimiz ilk yarı sonlarında sakatlandı. Mecburen 1 değişikliği burada kullandık” dedi.

Ahmet Bingöl: "Eskişehirspor böyle oynarsa paraşütsüz küme düşer" Ahmet Bingöl: "Eskişehirspor böyle oynarsa paraşütsüz küme düşer"

3 puanı hak ettiklerini de belirten Özbayer, “İkinci devrede mücadelemize ve pozitif futbolumuza devam ettik ve bir gol daha bulduk. Akabinde 5 dakika içerisinde üst üste görülen 2 sarı kartla 10 kişi kaldık. Hemen 1-4-4-1-1’e dönüp ciddi bir takım savunması örneği gösterdik. Sakatlık ve kart neticesi 3 pozisyon birden yapılan değişiklik doğal olarak bizi zorladı ancak hak ettiğimiz 3 puanı aldık” dedi.

Emre Özbayer ayrıca, “Göreve gelirken bu büyük camiaya ve futbolcularımıza inandık ve güvendik. Oyuncularımızı ve oyunu geliştirirken galibiyet serisi yakalamayı hedefledik. Her hafta daha iyi olmak dileğiyle şimdi zorlu Amasyaspor deplasmanına hazırlanmaya başladık. 90 dakika bizi destekleyen Eskişehirspor’un büyük taraftarına ve desteklerinden ötürü tüm camiamıza teşekkür ederiz” dedi.