Eskişehir’de hayvanat bahçesi fiyatlarına sürekli zam geliyor. 28 Nisan 2017’de açılan ve başta Eskişehirliler olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği Eskişehir Hayvanat Bahçesi tarifelerine zam üstüne zam geliyor. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin sorumluğundaki Eskişehir Hayvanat Bahçesi fiyatlarına son 1 yılda %275 zam geldiği ortaya çıktı.

Saadet Partili vekilden Eskişehir'de Kemal Kılıçdaroğlu için övgü dolu sözler! Saadet Partili vekilden Eskişehir'de Kemal Kılıçdaroğlu için övgü dolu sözler!

2022 yılının yaz aylarında Yetişkin 20, öğrenci ise 12 lira 50 kuruştu. Mart ayında Hayvanat Bahçesine giriş ücreti Yetişkin 35, öğrenci ise 20 lira olarak güncellenmişti. 2023 yılının Haziran ayında fiyat tarifesi bir kez daha güncellendi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi meclisinde onaylanan zam kararı ile yetişkinler 55 liraya, öğrenciler de artık 30 liraya hayvanat bahçesine girebiliyorlar.

4 yaşından küçük çocuklar için ücretsiz olan Eskişehir Hayvanat Bahçesinde 4 yaşından büyük çocuklar için öğrenci tarifesi uygulanıyor.