Eskişehir genelinde 59 noktada satış yapan Halk Ekmek A.Ş. yeni alınan 14 büfeyi daha kent halkının hizmetine sunuyor.

İçinde buzdolabı da bulunan yeni büfelerde ekmeğin yanı sıra Halk Süt, tereyağı, peynir çeşitleri ve yumurta satışı da yapılacak. 

Esentepe Mahallesi sağlık ocağı önü, Erenköy Mahallesi muhtarlık binası önü, Kırmızıtoprak Mahallesi Taşköprü Caddesi gibi 8 ayrı noktada hizmete girecek büfeler, daha uygun fiyatlı ekmek, süt ve süt ürünleri ile yumurta almak isteyen vatandaşların hizmetinde olacak. Fatih, Büyükdere, Muttalip, Gündoğdu ve Hisar mahallerinde hizmet veren eski büfeler de yenilenecek.

Şehir halkının temel besin maddeleri ekmek, yumurta, süt ve süt ürünlerine ucuz ve hijyenik olarak erişmesi için önemli bir sosyal proje olan Halk Ekmek A.Ş.’nin gelişerek büyüdüğünü belirten EBB Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Hemşehrilerimizi lezzetli, sağlıklı ve uygun fiyatlı ürünlerle buluşturmak göreve geldiğim günden bu yana en çok önemsediğim konulardan biri. Bunu sağlamak için kurduğumuz iştirakimiz Halk Ekmek A.Ş’de daha çok vatandaşımıza hizmet vermek için her geçen gün büyüyor” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi! Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Büyükerşen'den önce Eskişehir'in çöl gibi olduğunu söyledi!

Yeni büfelerin yanı sıra yeni Halk Ekmek Fabrikası’nın da tamamlanma aşamasına geldiğini söyleyen Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Kaplan, birkaç ay içinde fabrikayı hizmete açmayı planladıklarını duyurdu.