AK Partili Meclis Üyesi Orhan Durmuş konu ile alakalı olarak şu ifadeleri kullandı;

BBP Eskişehir İl Başkanına göre asgari ücret 7700 TL civarında olacak BBP Eskişehir İl Başkanına göre asgari ücret 7700 TL civarında olacak

“Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından içinde bulunduğumuz 2022 yılı için 10 bin adet ağaç dikimi hedeflenmiş ancak, yılın sonuna yaklaştığımız bu günlerde, bu rakamın çok gerisinden olduğunu görüyorum. Zira altıncı ayın sonunda ancak 2 bin 15 adet dikilebilmiştir.

2023 yılı için de sadece 7 bin 500 adet fidan dikiminin hedef olarak belirlendiğini görüyoruz. Bu rakam çok düşük kalmaktadır. Bu rakamların 100 bin adetlere çıkarılması gerekmektedir. Bu konuda bir seferberlik ile harekete geçilmeli ve ilçeler de dahil olmak üzere, bütün Eskişehir'de yılda, 100 bin adet ağaç dikimi hedefi gerçekleştirilmelidir.

Geçen yıl Hükümetimizin 11 Kasım'da Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği kapsamında, bütün yurtta toplam 252 milyon fidan dikildiğini de burada hatırlatmak istiyorum ve örnek oluşturmasını diliyorum. Dolayısıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin 4 bin, 7 bin adet hedef koymasını oldukça düşük buluyorum.”