Eskişehir Demirspor Başkanı Mehmet Ali Hünerlier şu ifadeleri kullandı;

Türkiye Tarım Kredi marketlerden Eskişehir'e yönelik açıklama geldi! Türkiye Tarım Kredi marketlerden Eskişehir'e yönelik açıklama geldi!

“Kendi imkanlarımız ile sezona hazırlanmaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimizden beri bazı sorunlar nedeniyle istediğimiz desteği bulamıyoruz. İmkanlarımız doğrultusunda bir takım oluşturarak Bölgesel Amatör Lig’de Eskişehir’i temsil edeceğiz. İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Transfer çalışmalarımız sürüyor. 6 oyuncu ile anlaşmıştık ancak maddi imkansızlıklardan dolayı gerekenleri yapamadık. Şampiyon olan kadromuz değişti. Süper Amatör Lig’de oynayan futbolcuların Bölgesel Amatör Lig’de oynayamayacak durumda olanları ile yollarımızı ayırdık. Burası çok daha zor bir lig.

Bizi şampiyon yapan Yasin Söğüt hocamız ile yola devam ediyor. Disiplinli bir şekilde çalışıyorlar. Beklentilerimize yanıt veren bir kadrosu var. Biz 2 yıldır bizi desteklemesi gerekenlerden destek alamıyoruz. Ankara’da da bu konu ile ilgili girişimlerimiz var. Bize sahip çıkması gerekenler 2 yıldır bizi ihmal ediyor. En ufak bir yardımda bulunmadılar. Biz kendi imkanlarımız ile para bularak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bize kimse destek olmuyor.”