Eskişehir Demirspor Teknik Direktörü Yasin Söğüt 1-0 kaybedilen Eskişehirspor maçı sonrası, “Güzel bir maç oldu. Planladığımız gibi geçti. Eskişehir Demirspor olarak bizim sezon boyu içerisinde oynayacağımız oyun anlayışını uygulamaya çalıştık. Eskişehirspor bu konuda ideal bir rakipti. Son 3 hazırlık maçımızda bu tarzda rakiplerle oynadık. İkinci bölge oyunu ve top rakipteyken kısmını iyi oynamamız gerekiyor. Bizim için çok faydalı bir maçtı. Oyuncularımızın performansından ve fizik kalitelerinden memnunum.” açıklamasını yaptı. 

Transfer yapacak mısınız sorusunu yanıtlayan Yasin Söğüt, “2-3 transfer daha yapacağız. Orta sahaya pas yapan bir oyuncu alacağız. Kenar hücum oyuncusu istiyoruz. Transfer konusunda çalışmalarımız var. Bu transferleri yapıp, transferlerimizi tamamlamak istiyoruz” dedi.

Recep Taşel: "Yılmaz Büyükerşen adayım dedikten sonra adaydır" Recep Taşel: "Yılmaz Büyükerşen adayım dedikten sonra adaydır"

Bölgesel Amatör Lig’de hedefleriniz nelerdir şeklinde yöneltiren bir soruya da genç teknik adam, “Uzun yıllar sonra Bölgesel Amatör Lig’e yükseldik. Amacımız ligde kalıcı olmak. Kendi hedeflerimiz var. Sezon içerisinde bu hedeflere ulaşacağız. Futbolun içerisinde gerilim olabiliyor.” yanıtını verdi. 

Eskişehirspor ile oynanan hazırlık maçında ilk yarının son dakikasında iki futbolcu arasında tartışma yaşandı. Eskişehir Demirspor Teknik Direktörü Yasin Söğüt de konu ile ilgili olarak, “İki futbolcunun bireysel tartışmasıdır büyütmemek gerekiyor. Eskişehirspor bu şehrin ağabeyidir. Gerekli duruş gösterildi. Herkes üzerine düşeni yaptı” ifadelerini kullandı.