Eskişehir Ticaret Borsası da Manavgat için yardıma koştu!

Tüm Türkiye Orman yangınlarının açtığı yaraları sarmak için seferber oldu. Orman yangınlarının neden olduğu zararları en aza indirmek için bir destek de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği içerisinde yer alan oda ve borsalardan geldi. Destek sağlayan illerin başında da Eskişehir yer aldı.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 04.08.2021, 14:09
Eskişehir Ticaret Borsası da Manavgat için yardıma koştu!

Türkiye'nin ciğerleri, ormanları, yanıyor. Türkiye'nin her yerinden kurum ve kuruluşlar yaraları sarmak için seferber oluyor. Bu afet ile mücadele ellerini taşın altına koymakdan kaçınmayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altındaki tüm kurumlar harekete geçti. Manavgat'a yardıma koşan illerin başında Eskişehir geldi.  Eskişehir Ticaret Borsası 2 TIR yem ve kedi köpek mamasının da bulunduğu karışık yem dolu bir kamyon ile Mavagat'ta destek oldu. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altındaki oda ve borsalarımızdan bölgeye her türlü desteğin sağlandığını kaydeden Başkan Ali Çandır, “TOBB yanan bölgelerin yeşillendirilmesi için 5 milyon TL katkıda bulunurken, TOBB’a bağlı oda ve borsalarımızın Manavgat’a yardımları devam ediyor” dedi. Hayvan yemi ve saman ihtiyacının yoğun olduğu bölgeye Antalya Ticaret Borsası olarak ilk etapta 100 ton saman ve yem ulaştırdıklarını kaydeden Çandır, “Yaptığımız çağrı üzerine yurdun çeşitli yerlerindeki borsalarımızdan çiftçilere ulaştırılmak üzere yem ve saman yardımları geliyor. Talebimiz üzerine Uşak Ticaret Borsası 10 ton samanı, Karapınar Ticaret Borsası 35 TIR yem ve samanı çiftçilerimize ulaştırmak üzere bölgeye gönderdi. Balıkesir Ticaret Borsamız 1 kamyon yem, Ünye Ticaret Borsamız 1 kamyon yem ve Konya Ticaret Borsamız 2 TIR yemi Eskişehir Ticaret Borsamız 2 TIR yem ve kedi köpek mamasının da bulunduğu karışık yem dolu bir kamyonu, Bilecik Ticaret ve Sanayi Odamız 1 TIR yem, Kumluca Ticaret Borsası 1 kamyon yemi yangın bölgesindeki hayvanlara ulaştırmak üzere gönderdi” diye konuştu.
Eskişehir Ticaret Borsası’nın bölgeye 2 TIR yem ulaştırdığını belirten Çandır, yem fabrikası işçilerinin de gelen yardıma katkıda bulunduğunu anlattı. Çandır, “Yemi üreten fabrikanın 47 işçisinin 47 çuval yem yardımında bulunması beni ayrıca duygulandırdı. Manavgat yangınında dayanışmanın en güzel örneğini sergiliyoruz. Bu zorlu günleri birlikte aşacağız” dedi.


Antalya Ticaret Borsası olarak, bölgenin ihtiyacı doğrultusunda diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan koordineli çalışma sonucunda oda ve borsalardan yardım talebinde bulunduklarını kaydeden Çandır, “Birçok oda ve borsamız bölgeye yardım tırlarını hazırlıyor. Gelen yardımları yangın bölgesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@