Eskişehir’e 328 milyonluk eğitim yatırımı

Eskişehir halkının eğitime gösterdiği ilgi ve öneme binaen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2021 yılı yatırımlarına dikkat çeken Ak Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı,  konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

banner265
ESKİŞEHİR HABER 14.09.2021, 11:17
Eskişehir’e 328 milyonluk eğitim yatırımı

Yurt içi ve yurtdışında başarılarıyla iftihar ettiğimiz Eskişehirli öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim görmesi için okul inşaatlarına ve güçlendirme çalışmalarına devam edildiğini hatırlatan Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir 2021 yılı Temel Eğitim Kurumları Yatırım Programında yer alan 13 adet (226 derslik) projenin toplam maliyeti 125.414.288,00 TL olup bu projeler için 2021 yılı ödeneği olarak 47.700.000,00 TL  gönderildiğini ifade etti.

Eskişehir’e yapılan yatırımların sadece Eskişehir ile sınırlı kalmayıp komşu illeri hatta bölgeyi de kalkındırdığını belirten Avcı, civar illerden gelen öğrencilerin konaklamasını sağlamak üzere Genel Bütçe Yatırımları olarak 2 adet okula 400 öğrencilik pansiyon binası planlandığını ifade etti.

Eskişehir ilçelerinden merkeze göçün önde gelen sebeplerinden birinin eğitim olduğunu dile getiren Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ilçelerdeki okulların özellikle memleket meselesi olarak gördükleri teknik ve mesleki liselerin niteliğini ve niceliğini arttırmak üzere Seyitgazi ve İnönü İlçelerinde yapımına başlanılan meslek liselerinin tamamlanarak eğitim öğretime hazır hale getirildiğinin müjdesini verdi. Teknik ve sanayi kalkınmada ilkleri yaşatan Eskişehir’in bu yatırımlarla yine ilklere imza atacağına vurgu yaptı.  Bunlara ek olarak  ilçelerde onarım ihtiyacı bulunan 53 okulun küçük ve büyük onarımı için 7.300.000TL ödeneğin gönderildiğini belirterek onarımlarının gerçekleştirildiğini ifade etti. Avcı, hâlihazırda Tepebaşı İlçesinde yapımı devam eden projelerin toplam 82.098.145TL’lik ödeneğinin de aktarıldığını belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?
Eskişehir Yunus Emre Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan'ı Başarılı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@