banner251

Haydar Urfalı'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim ile ilgili açıklamayı başladı! Yeni karar bugün uygulanmaya başladı. Eğitim ile ilgili yeni kararı Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı değerlendirdi.

ESKİŞEHİR HABER 01.06.2021, 14:28
Haydar Urfalı'dan yüz yüze eğitim değerlendirmesi

Dün Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu kara ile ilgili değerlendirme yapan Türk Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Haydar Urfalı :"Dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar doğrultusunda Türkiye genelinde bugünden itibaren tüm ilkokul ve bünyelerindeki ana sınıflarında haftada 2 gün, diğer okul öncesi eğitim kurumlarında mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki temel eğitim okullarında ise haftada 5 gün, tam zamanlı olarak, 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren ise tüm ortaokul ve liselerde haftada 2 gün ayrıca yüz yüze eğitime geçilecektir.    

    Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamalarla dün yapılan açıklamalar birlikte değerlendirildiğinde aslında yüz yüze eğitim sürecinin tekrar başlatılmasında ki esas amacın öğrencilerimizin sosyal, duygusal ve fiziksel olarak salgının eğitime yansıyan olumsuzluklarını bir nebze bertaraf etmek, öğrencileri akademik, sosyal, duygusal, fiziksel ve sağlık yönlerinden desteklemek olduğu anlaşılmaktadır.
    Okulların yüz yüze eğitim-öğretim sürecine tekrar başlaması ile ilgili kararın dün akşam açıklanması bir takım aksaklıklara neden olmuştur. Ancak buradaki en önemli husus unutulmasın ki öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının aşılanmasıdır. Bu konuda epeyce yol alınmasına rağmen henüz tam sonuca ulaşılamamıştır.

    Ayrıca sınavların yapılmasının öğrencilerin tek dönem ortalamasıyla sınıf geçme hakkı verilmesi nedeniyle yazılı sınavların isteğe bağlı hale getirilmiş olması ders devamının sayılmaması ve özellikle de salgının seyrinin hala yüksek seyretmesi yüz yüze eğitimin en büyük engeli olarak karşımızda durmaktadır" şeklinde açıklamalarda bulundu!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@