Kazım Kurt'un özel kalem müdürüne hapis cezası verildi!

Odunpazarı Belediyesi Başkanı Kazım Kurt’un Özel Kalem Müdürü olan Şenol Durur, gazeteci Hakkı Kutlu’nun açtığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

ESKİŞEHİR HABER 25.01.2022, 21:54 25.01.2022, 21:57
Kazım Kurt'un özel kalem müdürüne hapis cezası verildi!

Şenol Durur, daha önce de Eskişehir’deki bir kadın muhtarı dövmekten yargılandığı iki ayrı davada da cezaya çarptırılmış, kamuoyundaki tepkilere rağmen Belediye Başkanı Kazım Kurt, Şenol Durur’u görevden almamıştı.

Eskişehir’de yaşanan olayda, gazeteci Hakkı Kutlu, bir mesajlaşma uygulaması üzerinden yaptıkları özel konuşmanın ekran görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un Özel Kalem Müdürü Şenol Durur hakkında “haberleşmenin gizliliğini ihlal” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunarak dava açtı. 

Eskişehir 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında mahkeme heyeti Şenol Durur’un diğer tarafın rızası olmadan yapılan özel yazışmaları twitter hesabından yayınlamasının suç olduğuna hükmederek 10 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.  
Kazım Kurt’un Özel Kalem Müdürü Şenol Durur, daha önce de Eskişehir’deki bir etkinlikte üç belediye görevlisi ile birlikte Kırmızıtoprak Mahallesi eski Muhtarı Hidayet Elbir’e saldırmış ve yumruk atmış, yargılandığı iki ayrı davada da suçlu bulunmuş ve ceza almıştı. 
Haziran 2018'de yaşanan olayda, kadın muhtar Hidayet Elbir bir açılışta Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü Şenol Durur’un kendisine saldırıp yumruk attığı şikayetiyle dava açmış, Şenol Durur ve üç belediye görevlisi kadın muhtara saldırmaktan Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkmıştı. 

Dava sonunda mahkeme dört sanığa da ceza verilmesine karar vermişti. Kararda, yargılanan sanıklar Şenol Durur ve üç belediye görevlisine “kasten yaralama” suçundan her sanığa 3’er bin lira adli para cezası verilmişti. Hidayet Elbir'e yumruk atan Şenol Durur ve 3 belediye görevlisinin, Hidayet Elbir’e karşı “kasten yaralama” suçu işlediği belirtilmişti. Hidayet Elbir'in, Şenol Durur ve söz konusu 3 belediye görevlisi hakkında Eskişehir 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açtığı tazminat davasında da, mahkeme Şenol Durur'un Hidayet Elbir'e 20 bin lira tazminat ödemesi yönünde karar vermiş ve Şenol Durur bir ceza daha almıştı. 

Yapılan açılışta sadece konuşmak isteyen Hidayet Elbir'e, halen Odunpazarı Belediyesi Özel Kalem Müdürü olan Şenol Durur'un bu şekilde saldırması ve kadın muhtara şiddet uygulamaktan ceza alması büyük tepki toplamış, birçok kesimden Kazım Kurt’un Şenol Durur'u görevden alması yönünde tepki açıklamaları gelmişti. 

Kamuoyunda oluşan tepkilere ve Belediyesi Başkanı Kazım Kurt’a yapılan görevden alma çağrılarına rağmen Kazım Kurt, Şenol Durur’u görevden almayı reddetmişti. Kamuoyunda, kadın muhtarı yumruklama olayı ve aldığı ceza dışında birçok tartışma ile gündeme gelen Şenol Durur halen Özel Kalem Müdürlüğü görevine devam ediyor.  

Yorumlar (1)
Sinirli adam 4 ay önce
Eskişehir ne çekiyorsa bu komünist lerin elinden çekiyor özel kalem müdürü zaten adam olsa bir bayana el kaldirilmayacagini bilir demekki neymiş devletin muhtarına el kaldıran eli kiracaksin benin onun yerine olsam cimere kadar şikayet ederdim acaba odunpazarı kaymakamı nerdeymis muhtarların sorumlusu belediyeler değil kaymakamlık tır demekki kaymakamda fosb çıktı ama zaten kaymakamda korkmuş belli başıma iş alırım diye
17
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?

ESKİŞEHİR HABER

Uzun yıllardır Eskişehir’in çok okunan ve takip edilen haber sitesi olma başarısı yakalayan Eskisehirhaber.com Ocak ayında 33 milyondan fazla kişiye ulaşarak yinelenmesi oldukça zor bir başarıya imza atmıştır. Eskişehir ve çevre illerinin yanı sıra Avrupa’da yaşayan Türklerin de oldukça yoğun ilgi gösterdiği haber platformumuz imzasını attığı birbirinden farklı haberler ve canlı yayınlarla da farkını ortaya koymuştur. Eskisehirhaber.com teknolojinin gelişimine ve çağa ayak uyduran vizyonu ile her geçen gün kendini geliştirmeye de devam etmektedir.
Sitemizde Eskişehir haberlerinin yanı sıra Eskişehirspor haberleri, Türkiye'den gelişmelerin yanı sıra siyasi ve yaşama dair haberlere de yer verilmektedir. Bu bağlamda hiç bir siyasi düşünceye veya hiçbir kimseye taraf olmadan yolumuza ilerlerken sadece tarafımızın Eskişehirspor olduğunu ilk günden beri vurgulamayı sürdürmekteyiz.
Habercilik anlayışımız hızlı,doğru ve güncel gelişmeler ışığında olup, okurlarımıza ve takipçilerimize teyit edilmiş en doğru haberi ulaştırmanın çabası içerisindeyiz. 
Eskişehir ve Eskişehirspor haberlerini takip eden muhabirlerimizin 24 saat haber peşinde koşmaktadır. Eskisehirhaber.com haftanın her günü yaklaşık 20 saat haber akışını kesintisiz sürdürerek hizmetini sürdürmektedir.Facebook, Instagram ve Twitter platformlarında uzun yıllardır faaliyetlerini sürdüren haber platformumuz sürekli artış gösteren takipçilerin de sesi olmaktadır. Bu platformlar üzerinden seslerini bize ulaştıran takipçilerimizin haber değeri taşıdığını düşündüğümüz düşüncelerini ve taleplerini şehrin ileri gelenlerine ulaştırarak umudu olmaya çalışıyoruz. Sokak röportajları ile Eskişehir halkının düşüncelerini dile getirebilen nadir haber platformlarından birisi de Eskisehirhaber.com’dur. Güncel gelişmeleri Eskişehir halkına sorarak onların düşüncelerini milyonlara ulaştırma fırsatı sağlıyoruz.Eskisehirhaber.com kurulduğu 2017 yılından bugüne Eskişehir Haber ve Eskişehirspor Haberleri konusunda gerek aldığı ödüllerle gerekse de habercilik anlayışıyla alanında lider olduğunu defalarca kanıtlamış ve kanıtlamış isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

Namaz Vakti 22 Mayıs 2022
İmsak 03:46
Güneş 05:32
Öğle 13:00
İkindi 16:54
Akşam 20:18
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@