Zihni Çalışkan: "Bu işler nasip işidir"

Zihni Çalışkan: "AK Parti’de kimse ben milletvekili olmak istiyorum diyerek gezmez. Bizim hukukumuz önce teşkilat başkanımıza sonra da Cumhurbaşkanımıza bağlıdır. Bizi İl Başkanı yapan irade buna ilişkin bir takdir buyurduğunda biz de bu görevi kabul ederiz."

ESKİŞEHİR HABER 15.05.2022, 09:22 15.05.2022, 09:28
Zihni Çalışkan: "Bu işler nasip işidir"

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan katıldığı TV programında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Programda izleyicilerden gelen sorular da İl Başkanına yöneltildi. Programın moderatörü “İsmini vermek istemeyen bir izleyicimiz Zihni Başkanımızı Milletvekili olarak görmek istiyoruz” ifadelerini  Zihni Çalışkan’a yöneltti. 

Zihni Çalışkan da bu durum üzerine şu cümleleri kullandı;

“Güzel temenniler için teşekkür ederim ancak bizim bir parti kültürümüz var. AK Parti’de kimse ben milletvekili olmak istiyorum diyerek gezmez. Bizim hukukumuz önce teşkilat başkanımıza sonra da Cumhurbaşkanımıza bağlıdır. Bizi İl Başkanı yapan irade buna ilişkin bir takdir buyurduğunda biz de bu görevi kabul ederiz. Bu işler nasip işidir. Aynı temennileri bana belediye başkanlığı için de yöneltiyorlar. 20 yıldır bu işlerin içerisindeyim. Bu durum bizi avantajlı kıldı. Odunpazarı’nın da, Tepebaşı’nın da imar konuları dahil, her konunun detayını bilirim. Belediye Başkanlığı adaylığı da mümkün olabilir ancak bu bizim talip olacağımız bir şey değil. Sayın Cumhurbaşkanımız neyi takdir ederse o olur.”

Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:43
Güneş 05:30
Öğle 13:00
İkindi 16:55
Akşam 20:19
Yatsı 21:58

Gelişmelerden Haberdar Olun

@