Eskişehir bu Ağustos ayını da çok sıcak geçiriyor. 40 dereceye yaklaşan sıcaklıklarda özellikle ileri yaştaki vatandaşlar tramvay beklerken gölgelik alan bulunmayan tramvay duraklarında oldukça sıkıntılı anlar bekliyorlar. Yaz mevsiminde tramvay seferlerinin azaltılması nedeniyle de bekleme süreleri uzarken bazı vatandaşlar duruma tepki gösteriyor.

Ayfer isimli bir kadın tramvay durağının yanında gölgelik alanda bekleyip, tramvayı görünce durağı girdiğini ifade ederek, “ben çözümü öyle buldum. Durağın arkasında gölge bir yer var. Orada bekliyorum. Beklediğim tramvay gelince de kartımı basıp tramvaya biniyorum. O sıcakta bekleyecek durumum yok. Yetkililer şu duraklara 18-19 yıldır bir çözüm bulamadılar” ifadelerini kullandı.

Muharrem isimli 65 yaş üstü bir vatandaş da konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Bayram Kazancı: "Bursa - Eskişehir hızlı trenini ne zaman açacaksınız?" Bayram Kazancı: "Bursa - Eskişehir hızlı trenini ne zaman açacaksınız?"

“Ben Alanönü tramvay durağına yakın bir evde oturuyorum. Buradan tramvaya binerek gideceğim yerlere gidiyorum. Bu durakta hiç gölgelik alan yok. Bizim için bu durakta tramvay beklemek çok sıkıntılı bir iş. Sırf bu sebeple Yılmaz Büyükerşen’e oy vermeyeceğim. Bizim yaşlarımızda sıcak havalar sıkıntılı. Lütfen belediye ekipleri bu konuya bir çözüm bulsunlar” dedi.