Ses Partisi Eskişehir İl Başkanı Kasım Karakaş düzenlediği basın toplantısında Eskişehir’in depreme hazır hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Eskişehir’de 1999 yılı öncesinde yapılan yapılar acilen denetlenmeli ve sıkıntılı olanların tahliyesi yapılmalı diyen Kasım Karakaş, “Riskli binalar konusunda derhal adım atılmalıdır. Belediye yetkililerinin daha ciddi şekilde uygulamalar yapması lazım. Bağlar Mahallesi gibi bazı mahallelerde bir sürü giriş katı ev veya garaj dükkana çevirildi. Altı katı dükkana çevrilen binalarda kolon kesimi yapılmış mı yapılmamış mı kontrol edilmeli. Onlarca binanın altında bu şekilde dükkanlar yer alıyor. Eskişehir’in de riskli iller arasında yer aldığı söyleniyor. Deprem ile ilgili her şeyi önceden bilebiliyorlar, sadece ne zaman olacağını bilmiyorlar. Bu sebeple Eskişehir’de riskler acilen en aza indirilmelidir” dedi.

Yılmaz Özçelik: "14 Mayıs'tan sonra ülkemizi Kemal Kılıçdaroğlu yönetecek" Yılmaz Özçelik: "14 Mayıs'tan sonra ülkemizi Kemal Kılıçdaroğlu yönetecek"