27 Yıl kesinleşmiş hapis ceza ile aranan şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalandı 27 Yıl kesinleşmiş hapis ceza ile aranan şahıs jandarma ekipleri tarafından yakalandı

Eskişehir'de antikacılıkla uğraşan Hakan Akın, elinde bulunan çeşitli ülkelerden gelen yüzlerce eski oyuncak ile bir oyuncak müzesi açma planları yapıyor.

Uzun yıllardır antikacılıkla uğraşan Akın, koleksiyonunda nostaljik oyuncaklara da yer veriyor. Japon, İngiliz, Amerikan, Türk ve diğer ülkelerin kültürlerine ait nadir oyuncaklar, müşterilerin ilgisini çekiyor. Akın, Eskişehir'e bir oyuncak müzesi kazandırmayı hedefliyor ve bu müzeyle kent turizmine katkı sağlamayı umut ediyor.

Türkiye'de oyuncak üzerine sadece birkaç müze bulunduğunu belirten Akın, Eskişehir'e böyle bir müzenin kazandırılmasının önemine vurgu yapıyor. Müze için belediyeden destek talep eden Akın, müzenin açılmasıyla hem yerli hem de yabancı turistlere güzel bir deneyim sunulabileceğini ifade ediyor.

Antikacı Hakan Akın, müzenin belediye tarafından açılması durumunda işlerin daha kolay olacağını ve ellerindeki koleksiyonu belediyenin desteğiyle genişletebileceklerini belirtiyor.