Eskişehir’de farklı kültürdeki öğrenciler bir araya geldi. Öğrenciler kendilerini ve ülkelerini tanıtma imkanı yakaladı. Öğrenciler özel yiyeceklerini, para birimlerini, yöresel kıyafetlerini ve danslarını tanıttı. Oynanan yöresel oyunlarla Eskişehir’de coşku dolu bir gün yaşandı.

Eskişehirli vatandaş Metin Çalışır, “Etkinlik çok güzel, gençler de eğleniyor. Şurada bir ürün denedim tadı çok güzelmiş, nerenin bilmiyorum ama damak tadıma hitap ediyor. Bir tane daha ürün gördüm, cips gibi bir şey onu da birazdan deneyeceğim. Buradaki ürünlerin tatlıları harika. Etkinlikten çok memnunum, böyle etkinlikler daha sıklıkla yapılmalı. Böyle farklı damak tatlarının, kültürlerin tanıtılması güzel bir şey, ben çok sevdim” dedi.

Abdulkadir Adar: "Bu durum CHP Eskişehir il örgütü için gerçekten bir ayıptır" Abdulkadir Adar: "Bu durum CHP Eskişehir il örgütü için gerçekten bir ayıptır"

Koray Sağlam da, “Burada ülkelerin kültürlerini tanıyoruz, bence çok güzel bir şey. Ben Hollanda'dan geliyorum Türkiye’yi özlemiştim burada farklı kültür ve lezzetlerin tanıtılması da hoşuma gitti. Türkiye'yi yeniden görmek güzel bir şeyken, farklı milletlerden insanları görmek de gayet güzel oldu. Az sonra diğer ülkelere de bakacağım ama Ukrayna standına kesin giderim” şeklinde konuştu.