Eskişehir’de 200 gram olarak üretilen ekmekler artık 7 liradan satılacak. Zam kararı 1 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Eskişehir Ticaret Odası’nın Temmuz meclis toplantısı bugün Mustafa Çekiç Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında unlu mamulü üretici firmaların talepleri doğrultusunda 200 gramlık ekmeğin satış fiyatının 7 olarak belirlendi. Geçtiğimiz ay düzenlenen meclis toplantısı ile 100 gram simidin fiyatı 7 lira olarak belirlenmişti. 

Eskişehir’de baba ile oğlunun öldüğü kazada sürücüye verilen ceza belli oldu! Eskişehir’de baba ile oğlunun öldüğü kazada sürücüye verilen ceza belli oldu!

Eskişehir’de 200 gram ekmek 5 liraya, 240 gram ekmek de 6 liraya satılıyordu.

TMO (Toprak Mahsulleri Ofisi) tarafından sağlanan un desteği fırıncılara verilmeme kararı alındı. Bu kararın ardından, un fiyatlarındaki artış nedeniyle fırıncıların maliyetleri neredeyse iki katına çıktı. Yetkililer tarafından 345 lira olan Un fiyatlarının desteğin kalkmasıyla 645 TL'ye kadar yükseldiği ifade edildi.Yapılan açıklamalarda günlük 300 çuval işleyen bir fırının maliyetinin 90 bin TL arttığına dikkat çekildi.