71 Evler Mahallesi Muratdağı Sokak’ta yaşayan vatandaşlar 15 gündür mağdur olduklarını belirterek isyan ettiler. Vatandaşlar ESKİ’ye defalarca telefon ettiklerini ancak günlerdir arızaya müdahale edilmemesine tepki gösterdiler. 

124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi! 124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESKİ’ye tepki gösteren mahalle sakini Ümmühan Erdağ, “15 gündür var. Birkaç kere aradık, komşular da aradı. Oğlum ve kendim de aradım, sıraya koyuyoruz diyorlar. Ama gelmiyorlar. Kimimize de bu zamana kadar bize söyleyen olmadı diyorlar. 15 gündür herkes arıyor. Komşular da şikâyetçi. Evdeki sularımızda da azalma var. Bize, ‘muslukları kapatın, az harcayın’ diyorlar. Ama boşa akanları hiç görmüyorlar. Bu akan sular nereden çıkıyor? Yazık değil mi? Günah. Su caddeye kadar akıyor. Ufak bir patlak var. 15 gün oldu. Az diyorduk ama şu anda bayağı bir akıyor” dedi.
 
Koku nedeniyle evlerinde oturamadığını söyleyen mahalle sakini Sema Çelik ise şu ifadeleri kullandı: “15 gündür suyumuz akmıyor. Kaça sefer aradık gelmediler. Şikâyetçi olacaktık, olamadık. Koku yapıyor, oturamıyoruz. Su evlerin temellere vuruyor. 3-4 sefer aradılar, su yetkililerini aradık ancak ‘geleceğiz’ diyerek gelmediler, bizi oyalıyorlar. Üzülüyoruz."