İstikbal Gazetesi'nin haberine göre sokak hayvanlarının özellikle soğuk havalarda aç kalmamasını amaçlayan ve mama kaplarının içlerinde hem mama olmaması hem de bakımsız görüntüleri vatandaşın tepkisini çekti. Kapların içinin pis sularla dolduğu ve yetkililer tarafından da herhangi bir önlem alınmadığı görüldü.

Sokaktaki canların aç ve susuz kalmaması amaçlanarak konulan mama kaplarının Tepebaşı Belediyesi tarafından temizlenmesi ve kapların mama ile dolması gerekirken, pis sularla dolması ve bakımsızlığı Tepebaşı Belediyesi’nin sorumsuzluğunu gözler önüne serdi.

Eskişehir'de gondola binmek isteyen turistler yarım saat beklemek zorunda kaldı! Eskişehir'de gondola binmek isteyen turistler yarım saat beklemek zorunda kaldı!

Eskişehir halkı, “Sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin olumsuz koşullardan etkilenmemesi için şehir merkezinde konumlandırılan mama ve su kaplarının Tepebaşı Belediyesinin sorumsuzluğuna maruz kalmıştır. Mama kapları acilen temizlenmeli, hijyenik bir şekilde yetkililerin gözetiminde su ve mamalar takip edilmelidir” dedi.