Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şu yazılı açıklama yapıldı;

"2022-2023 eğitim öğretim döneminin ikinci yarı yılının başlayacağı 6 Şubat tarihi itibarıyla Eskişehir’de 168 bin 843 öğrenci ders başı yapacak.

Eskişehir'de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarına 'sandığa gidin' çağrısı Eskişehir'de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarına 'sandığa gidin' çağrısı

Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için okul öncesi eğitim, mesleki eğitim gibi birçok alanda bakanlığımızca yatırımlara devam ediliyor. Meslek liselerimiz Türkiye Yüzyılına yakışır bir vizyonla atılım üstüne atılım yaparak, yepyeni projeleri hayata geçiriyor, ülke ekonomisine değer katıyor…

Bakanlığımız “2023 Türkiye Yüzyılı, Eğitimin Yüzyılı” vizyonuyla reform niteliğinde projeleri hayata geçiriyor, tamamlıyor, eğitimin niteliğini ve niceliğini artıracak birçok projeyi de devam ettiriyor.

Bu projelerden biri olan “Temel Eğitimde 10 bin Okul Projesi” hayata geçirildi. Projenin kapsamı genişletildi. Şimdi sıra “Ortaöğretimde 10 bin Okul Projesi”nde…

Fiziksel şartların iyileştirilmesi kapsamından onarım ve donatım ihtiyacı olan her okul bu projelerden yararlanıyor.

Eskişehir’de de okulları yeni eğitim öğretim dönemine hazır hale getirmek için okullarımızdaki bakım ve onarım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bakanlığımızın projeleri kapsamında ilimiz genelinde 25 okulumuzun tuvaletlerini baştan aşağı yeniledik, yenilemeye de devam edeceğiz. Okullarımızın bakım ve onarım ihtiyaçlarını süratle karşılıyoruz.

Eğitimde beklenen hedefe ulaşılabilmesi için eğitim ve sağlığın iç içe planlanmasının yadsınamaz bir olgu olduğundan hareketle, anaokulu, anasınıfı ve taşımalı eğitim kapsamındaki tüm öğrencilerimize ücretsiz öğle yemeği vermek için tüm hazırlıklarımızı da tamamladık.

6 Şubat’ta yepyeni bir dönem başlıyor…Eğitimin Yüzyılına yakışır okullarımızda öğrencilerimizi heyecanla bekliyoruz.