Eskişehirde simit satan esnaflar zam istiyor. Eskişehirde geçtiğimiz aylarda simit fiyatlarına 2 lira zam yapılarak fiyatı güncellenmişti. Kentte 100 gram olarak üretilen simitler 22 Haziran tarihinden itibaren 7 liradan satılmaya başladı. Zam gerekçesi olarakta personel, maliyetler ve fatura artışları olarak gösterilmişti. Aradan geçen kısa süreye rağmen simit satıcıları yeni zam talep ediyor. Diğer illerde yapılan zamları gören esnaflar Eskişehirde de zam yapılması gerektiğini söylüyorlar. Yeterince kazanamadığını ifade eden simit satıcıları bir simidin 10 lira olmasını istiyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden Eskişehirli sürücülere uyarı geldi! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden Eskişehirli sürücülere uyarı geldi!

“Eskişehir'de de simit 10 olmalı. Bu kararı destekliyorum. Simidi yiyen yemeyen herkes belli olsun. Simit 7 lira olduğu zaman ben emeğimin karşılığını alamıyorum. Adamlar zam istemekte haklı. Çünkü fırındaki işçisine, doğal gazına, yakıtına, ununa ve bu tarz ihtiyaçlarına zam geldi. Çok fazla maliyet var, şu anki piyasa toptancısını dahi kurtarmıyor. Gelen zamlar bizi çok etkilemiyor çünkü toptancıların masrafı fazla olduğu için haklı olarak onlar da zam yapıyorlar. Sonuçta hepimiz ev geçindirmeye çalışıyoruz”