Konuyla ilgili açıklamada bulunan Orta Mahalle Muhtarı Erol Gürdoğan, yıkım kararının çıktığını ancak bitişiğindeki bina birleşik olduğu için çalışmaların yarıda kaldığını söyledi.  

Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var" Osman Mandacı: "Eskişehir’de belediyecilik anlamında bir değişime ihtiyaç var"

İlerleyen günlerde yeni önlemler alınacağını ifade eden Orta Mahalle Muhtarı Erol Gürdoğan, “Tekin Sokak’ta bulunan bu metruk binanı zaman içerisinde tinercilerin yatağı haline geldi. Biz de bu sebeple yıkılması için belediyeye müracaat ettik. Yıkım kararı çıktı fakat bitişiğindeki bina birleşik olduğu için çalışmalar yarıda kaldı. Yakında yeniden gelecekler ve ona göre plan yapılarak yıkıma devam edilecek. Ancak vatandaşlarımızın şunu bilmesini istiyorum, burası tarihi bir bina değil. Sadece kerpiç bir binaydı. Mahalleli açısından sıkıntı oluyordu. Tinercilerin toplanması da riskliydi. Bu kararın alınması bir yerde iyi oldu. Yeni önlemlerin alınmasının ardından çalışmalarımız devam edecek. Vatandaşlarımız endişe etmesinler, orası en kısa sürece yan binaya zarar verilmeden temizlenecek” dedi.