Eskişehir’de yaklaşık 30 senedir çanta tamirciliği yapan Güray Aktaş şu ifadeleri kullandı;

“Bozuk çanta ve valizlerini çok acele bir şekilde yaptırıp tatile çıkıyorlar. Biz de bu yoğunluktan dolayı tamirat yaparken biraz sıkışıyoruz. Tatil hazırlıklarına başlarken birkaç gün önceden bize getirmeleri gerekiyor. Bizim için daha iyi olur. 

Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti! Eskişehir Şeker Fabrikası nakliyecileri isyan etti!

Tatile çıkmadan 1-2 gün önce çantalarını getirdikleri için yoğunluk yaşıyoruz. En çok çekmeli ve bez valizdeki arızaları tamir ettirmek için bize geliyorlar. Bayan çantalardaki arızaları da gideriyoruz. Vatandaşlar çekmeli valizlerin tekerleklerinde sıkıntı yaşıyor. En hızlı şekilde valizlerdeki tamirat işlemini bitirmeye çalışıyoruz. 

Bazen valizleri yetiştirmek için fazla mesai bile yapıyoruz. Bayan ve sırt çantalarında da fermuar sorunlarına rastlıyoruz. Valizlerin fermuar, tekerlek ve tutamaç tamiratları 50-100 lira arasında değişiyor. Elimizdeki bozuk valizlerin neredeyse hepsini tamir ederek hazır hale getiriyoruz ve müşterilere teslim ediyoruz. Çünkü bayram tatili artık yavaş yavaş başlıyor. Birkaç tane ufak bez valizler kaldı elimizde o kadar. Pazartesi gününe kadar tamirat yoğunluğunun biteceğini düşünüyorum.”