Eskişehirli emlakçılar son günlerde en çok bu soruyu duyuyor! Eskişehirli emlakçılar son günlerde en çok bu soruyu duyuyor!

Eskişehir’de İstiklal mahallesi Tekin Sokak üzerinde bulunan boş bir arazide inşaat çalışması başlatıldı. Eskiden bir hamamın bulunduğu belirtilen bölgede yapılan çalışmalar esnasında yerden çıkan sıcak su, bir boru ile kanalizasyona bağlandı. Ancak zaman içerisinde borunun patlaması sonucunda su boşa akmaya başladı. Günlerdir boşa akan suyu gören gören vatandaşlar şaşırırken, İki Eylül Caddesi'ne kadar uzanan akıntı sebebiyle bazı işletmelerin önü birikinti içerisinde kaldı.

Tekin Sokak'ta akan sıcak suyu gören Koray Özkılıç şu ifadeleri kullandı;

 “Görüldüğü gibi su yerden sıcak olarak akıyor ama maalesef yağmur oluklarına ve rögara gidiyor. Aslında su yönünden zengin bir şehirde yaşıyoruz. Oysa Türkiye'nin her yeri şu anda susuzluktan kırılıyor. Biz ise inşaat yapmak için suyu boşa akıtıyoruz. Belediye desen 1 yıl içerisinde suya yüzde 140 zam yaptı. Şunu bağlasalar şehir suyuna en azından vatandaş kullanır. Büyükşehir uyuyor! 10 senedir uyuyor zaten, bu su da ziyan oluyor” dedi