Eskişehir'de faaliyet gösteren Tombul Ekmek fırını şu yazılı açıklamayı yaptı;

“27 yıldır aynı adreste faaliyet göstermekte olan işletmemiz, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 2 Eylül Caddesi üzerinde bölge esnafının kazandığı hakları göz ardı ederek yaptığı düzenleme ve uygulamalar sonucu mağdur edilmiştir. Dolayısıyla daha önceleri servis araçlarının rahatlıkla durabildiği işletmemizin önü, yolu veya kaldırımı işgal etmeden duramaz konuma gelmiştir. Tüm bunlara rağmen bölge esnafı ve firmamız belediyeye yaşadığımız bu mağduriyeti yazılı ve sözlü olmak üzere sayısız defa ileterek, belediyeden bize bir çözüm göstermesini talep etmiştir. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin bu yazılı ve sözlü taleplere bir dönüş yapmamasına karşın olayın basında ses getirmesi üzerine bütün mecralardan açıklama yapmasını şaşkınla takip etmekteyiz. Öte yandan, belediyenin açıklamasında bulunan ve şu an ki konu ile bir bağlantısı olmayan, adeta polemiğe girmek istercesine 27 Mart 2023 tarihinde yazılan "gramaj" cezası ile ilgili açıklama yapmak hem firmamız hem de firmamızda çalışan personelimizi zan altında bırakmamak üzere zaruri olmuştur. 

27 Mart 2023 tarihinde halkımıza piyasa fiyatının çok altında ramazan pidesiyle buluştururken, Zabıta ekipleri gramaj kontrolüne gelmiş, normal kontrollerden farklı olarak, (bu hafta yapılan denetim de dahil olmak üzere) pideler ortalama alma usulu tartılmayıp tek tek tartılmıştır. Sayısız pide tartımının ardından 8 (sekiz) adet pidede gramaj eksiği tespit edilmiştir. Aşağıda ilgili tarihteki Büyükşehir Belediyesi zaptını görebilirsiniz. Firmamız, kurulduğu günden bu yana halkımızı olabildiğince ucuz ve kaliteli unlu mamüllerle buluşturmayı görev edinmiştir. 

Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır" Murat Özcan: "Odunpazarı Belediyesi temizlik konusunda sınıfta kalmıştır"

Yıllardır çeşitli kampanyaları sürdüren firmamız, Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Yılmaz Büyükerşen'in seçildiği ilk dönemde fırıncıların yaptığı greve katılmayıp, belediyeye destek olmuş ve Başkanımız çok nazik ve kibar şekilde firmamıza özel olarak teşekkürlerini iletmiştir. Ayrıca, Odunpazarı Belediye Başkanımız Kazım Kurt “poşetinin getirene ucuz ekmek" kampanyası üzerine işletmemizin çevreyi ve doğayı koruma çabasını özel plaketle onore etmiştir.”