Eskişehir’de yürekleri yakan ölüm haberi; Henüz 17 yaşındaydı! Eskişehir’de yürekleri yakan ölüm haberi; Henüz 17 yaşındaydı!

2024 yerel seçimlerini artık 6 aydan az bir süre kaldı. Eskişehir'de Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayının kim olacağı da merak ediliyor. Kimi çevreler Yılmaz Büyükerşen'in yeniden aday olacağını iddia ederken, kimi çevreler de 86 yaşına gelen Yılmaz Büyükerşen'in artık aday olmayacağını ve yerine Ahmet Ataç ismini aday göstereceğini ifade ediyorlar. CHP yönettiği mevcut 11 Büyükşehir Belediyesini korumak isteyecek ve en iyi adayları ile seçimlere girmeye çalışacak.

Ekrem İmamoğlu, Zeydan Karalar, Vahap Seçer ve Mansur Yavaş’ın adaylıkları garanti. Eskişehir kenti Büyükşehir Belediyesi adayının en çok merak edildiği iller arasında yer alıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ile arasının çok iyi olduğu bilinen Yılmaz Büyükerşen istediği takdirde yeniden aday olacak. Yılmaz Büyükerşen'in daha önce adayım dediği, adaylık sinyalleri verdiği bilinse de daha sonraki gelişmeler aday olmayacağı yönündeydi. Yılmaz Büyükerşen'in aday olup olmayacağı sorusu henüz yanıt bulmuş değil. İYİ Parti ve AK Parti'nin adayları belli olduktan sonra da Yılmaz Büyükerşen kararını açıklaması bekleniyor.