Eskişehir’de karısını bıçaklayıp evi yakan şahsa ceza yağdı! Eskişehir’de karısını bıçaklayıp evi yakan şahsa ceza yağdı!

Memleket Sevdalıları Derneği Eskişehir Şubesi tarafından şu yazılı açıklama yapıldı;

"Ülkemiz eğitim sistemi, günümüz gelişmiş toplumlarına yetişmemiz, demokratik, laik, refah içinde bir toplum için vazgeçilmezdir. Cinsiyet ayrımı olmadan, toplumun tüm kesimleri için fırsat eşitliği, laik, bilimsel, yaratıcı, sorgulayıcı, parasız, kolay erişilebilir bir eğitim sistemi tartışmasız önemdedir.

Eğitim sistemimiz bırakın gelişmeyi, ağır bir hasar almış, mevcut durumdan daha geriye düşmüştür. Bu durumun göstergeleri ve istatistikleri ortadadır. Eğitim sistemimizi yöneten unsurların, liyakati, niteliği,  kamuoyunun takdiridir. Ayrıca okullarda giderek bütçe yetersizliği gibi nedenler gösterilerek artan güvenlik, hijyen, bakım, temizlik, nitelikli öğretmen açığı, eğitim malzemesi eksiği gibi sorunlar, dağ gibiyken, karar vericilerin okullara imam ataması, buna bütçe ayırması, kendi gundemlerinin ne kadar farklı olduğunun çarpıcı göstergesidir.

Uygulamaya konan Çedes projesi derhal iptal edilmelidir. Bu amaçla ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine sahip çıkmak için 25. Ağustos saat 18:00'de Eskişehir, Ulus meydanında toplanıyoruz. Tüm halkımız davetlidir."