Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 5.sınıf öğrencilerine yönelik Üstün Yetenekliler Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından sınav gerçekleştirildi. Sınava 8 farklı ilden öğrenciler katıldı.

Türkiye’deki ilk ve tek program olma özelliğini taşıyan Üstün Yetenekliler Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinin genel amacı zekâ, üstün zekâ alanlarında bilimsel araştırmalar yürütmek, zekâ ölçümleri yoluyla üstün yetenekli öğrencileri tanıyarak  en üst düzeye taşımalarına yardımcı olacak farklılaştırılmış eğitim ve rehberlik hizmetleri sunmak amacıyla yapılan sınav hakkında konuşan Anadolu Üniversitesi ÜYEP Müdürü Doç. Dr. Fatih Karabacak, ÜYEP programlarına ve sınava karşı gösterilen yoğun ilgiye değinerek “Programımız kapsamında temel olarak matematik ve fen alanlarında yetenekli öğrencilere eğitim veriyoruz. Bu sene de bu alanlarda kendine güvenen toplam 608 öğrenci tanılama sınavımıza başvurdu. Başvuru yapanların çoğu Eskişehir’den, 8 farklı ilimizden de toplam 23 öğrenci sınava başvuru yaptı. ÜYEP, öğrencilerin yeteneklerini keşfettikleri, kendilerini geliştirme olanağı buldukları eğitsel ve aynı zamanda birbirine benzer öğrencilerin buluşabileceği sosyal bir ortam. Bu nedenle yoğun ilgi görmekten ve bu çocuklarla birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Programımıza ilgi gösteren öğrencilere, ailelerine ve ÜYEP ekibinde yer alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

En düşük emekli maaşına yapılacak zam ne zaman açıklanacak? AK Parti tarih verdi! En düşük emekli maaşına yapılacak zam ne zaman açıklanacak? AK Parti tarih verdi!