İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nde 16.30 sıralarında başlayan yangın hızla büyüdü. Alevler aynı kompleks içindeki 4 fabrikayı sararken, ardından 6 fabrikaya daha sıçradı. Toplamda 110 dönüm kapalı alanda 10 fabrikayı saran alevlerle mücadele için ekipler seferber oldu.

Yangına 200 itfaiye aracı, 400 itfaiye eri, 4 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı müdahale etti. Yangına müdahale için İnegöl Belediyesi de 5 su tankeri, 4 iş makinesi ve 20 personelle alevlerle mücadeleyi sürdürdü. Bunun yanı sıra bölgede; sağlık, polis, jandarma ekipleri de hazır bekletildi. Yangın söndürme çalışmasına polis ve jandarma TOMA araçları da destek verdi. Yangın söndürme çalışmaları için Kocaeli, Yalova, İstanbul ve Balıkesir’den de destek ekipler geldi.

Kadınlar eylem yaptı; "Bu şahıs çocuklar için tehdit oluşturmaktadır" Kadınlar eylem yaptı; "Bu şahıs çocuklar için tehdit oluşturmaktadır"

110 dönüm arazi üzerine kurulu olan fabrikaların neredeyse tamamı kullanılamaz hale gelirken, ekipler yangının Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu olan diğer fabrikalara sıçramaması için canla başla çalışıp alevleri 8 saat sonra kontrol altına almayı başardı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.