Eskişehir’de Yenibağlar Mahallesi Aşçı sokak üzerinde iddiaya göre sokağın sevilen köpeği olan ‘Kahraman’, yediği yemeğin ardından rahatsızlandı. Köpeğin vücudunda titreme ve ağzından köpük geldiğini gören çevredeki vatandaşlar köpeği veterinere götürdü.

Veterinerin tüm müdahalesine rağmen ‘Kahraman’ın zehirlenerek öldü. Üzücü olay daha sonra HAYDİ polislerine bildirildi. Yapılan incelemelerde güvenlik kameraları arızalı olduğu için zanlı tespit edilemedi. Hayvanseverler sevimli köepğin ölümüne neden olan şahıs ve şahısların bulunmasını istiyorlar.

Hayvanseverler üzücü olayın gerçekleştiği sokağa, “Ben de bu dünyada yaşayan bir canlıydım. Zehirlenerek öldürüldüm. Benimle derdi olanın derdi hiç bitmesin” yazısını astılar. 

Konu ile ilgili görüşlerini ifade eden Yeşim Dal şu ifadeleri kullandı;

Batıkent ve Çamlıca'ya tramvayla gidecekler bu habere dikkat! Batıkent ve Çamlıca'ya tramvayla gidecekler bu habere dikkat!

“Kahraman benim köpeğimin oyun arkadaşıydı. Onun adı Kahraman’mış ama ben ona beyaz diye sesleniyordum. Bir gün evden çıkarken buraya selam vermek için geldik. Daha sonra Kahraman sarsılmaya başladı. Ağzından köpükler çıktı, sonra yere yığıldı. Ağzına elimi sokup istifra ettirmeye çalıştım ama olmadı. Çevredeki vatandaşlardan yardım istedim. Birkaç kişi ile veterinere götürdük. Orada çok geç olduğunu söylediler. Daha sonrasında da onun ölüm haberini aldık. Kapı kapı gezdim, kimin yaptığına dair kimseyi bulamadım. Hiçbir haber alamadım. Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) polisine haber verdim. Onlar geldiler ama çevredeki kameralar bozukmuş sanırım. Ondan sonra da bir şey çıkmadı. Yemeğini sürekli burada yerdi. Onun kulübesi vardı. Önünden yemeği suyu hiç eksik olmazdı. Muhtemelen yemeğinin içine birisi bir şey attı. Küçüklüğünden beri bu sokakta bakılıyormuş. Yemek kabı hep önündeydi. Mahalle halkı da hep onu beslerdi. Sabah akşam havlardı. Hiç zararı olmayan bir köpekti. Tüm mahalleli severdi onu. Bu yapılan karaktersizliktir, başka bir açıklaması olamaz. Çünkü onlar da bir can. Onların da çocuğu var. Ne söylesek boş. Önü çok açık bir konu. Hala olayı araştırıyorum.”