Eskişehir’de 25 yıldır esnaflık yapan ve konu ile ilgili bilgiler veren Nilüfer Karaboğa şu ifadeleri kullandı;

“Satışlar bu sene çok erken başladı. Vatandaşlar hem yoğunluğa kalmamak hem de ucuza almak düşüncesiyle okul alışverişine erkenden ilgi göstermeye başladı. Çocukların bir kısmı heyecanlı bir kısmı ise çok mutsuz. Bazı öğrenciler kayıt oldukları okulun kıyafetlerine adeta aşık oluyor, bazıları ise ‘keşke bu renk olmasaydı, başka renk olsaydı’ diyor. Okul kıyafetleri bu sene ortalama olarak 790 lira ile 890 lira arasında değişiyor. 

Eskişehir’de çekilen ‘patron’ videosu sosyal medyayı salladı! Eskişehir’de çekilen ‘patron’ videosu sosyal medyayı salladı!

Ailelere yedek kıyafetler almalarını tavsiye ediyorum çünkü haftanın 5 günü okula gidecekler, kıyafetlerin yıkanması ve yıpranması gibi durumlara karşı uzun ömürlü olması için değiştirmek lazım, her gün aynı şeyi giydirmemek gerekiyor. 

Buraya gelen bir veli, çocuğuna birkaç parça yedek kıyafet alırsa ortalama 1100 ila 1600 lira arasında ücret ödeyerek ayrılabilir. Son olarak bir tavsiye daha vermek istiyorum, özellikle okula ilk kez başlayacak olan öğrenciler için alınan kıyafetler 1 beden büyük olmalı çünkü çabucak büyüyecekler. Şimdiden herkese iyi dersler diliyorum”