Bilecik Çerkeşli Göleti’nde düzenlenen Dance Of The Masters yarışmasına, Eskişehir Olta Balıkçıları ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği üyeleri, ESBALDER Old City Carp takımı adıyla katıldı.

Çerkeşli Göleti’nde yapılan ve 7 gün sürecek yarışmanın 4. gününde Eskişehirli balıkçılar yaklaşık 45 dakika süren uğraşların sonucunda boyu 1 metre 68 santimetre olarak ölçülen ve 48 kilogram ağırlığında yayın balığı tuttu. Balıkçılar hatıra fotoğraf çekilmesinin ardından balığı tekrar gölete bıraktılar.

Eskişehir’i temsil etmekten mutlu olduklarını söyleyen ESBALDER Dernek Başkanı Tamer Takıl, duygularını şöyle ifade etti:

“Bursa Millet Mahallesi Amatör ve Sportif Olta Balıkçıları Derneği- Mcc-Der ‘in düzenlediği 2023 Çerkeşli “Dance Of The Masters” Yarışmasına şehrimizi ve derneğimizi temsil etmek adına dernek üyelerimizden; Osman Özcan, Ersin Arslan, Zeki Murat Ersöz , Ayhan Seyhan üyelerimiz ESBALDER Old City Carp olarak katılmışlardır. Çerkeşli Göleti’nde yapılan yarışmaya takımımız 9 numaralı sektörü çekmiştir. Sektörlerine yerleşip, hedef balık olan sazan balığına uygun ekipman ve yemlerle çalışmalarına başlamışlardır. 7 gün sürecek yarışmanın 4. gününde gece saatlerinde olta alarmlarının ötmesiyle balıkla olan mücadeleleri başlamıştır. Oltaya takılan balıkla yaklaşık 45 dakika mücadele edilmiş ve balığı karaya çıkartmayı başarmışlardır. Yarışmada şehrimizi ve derneğimizi temsil eden ESBALDER Old City Carp Team takımımızı, bizleri onurlandırdıkları ve gururlandırdıkları için tekrar tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.”