Estetik işlemler yaz aylarında sıklıkla uygulanmakta. Bu işlemlerle ilgili plastik ve estetik cerrahi uzmanı Operatör Doktor Serhat Atalay Eviş'e görüşlerini sorduk. 

Op. Dr. Serhat Atalay Eviş şu ifadeleri kullandı;

“Ben Serhat Atalay Eviş. Plastik cerrahi uzmanıyım. 2017 yılından beri plastik cerrahi uzmanı olarak hizmet vermekteyim. Yaz aylarının gelmesiyle özellikle kadın hastalarımız estetik işlemler talebiyle bize başvuruyor. Bazen erkek hastalarımız da başvuruyor. Kırışıklıklardan arınmış, çöküklüklerin olmadığı,  canlı ve genç bir görünüm talep ediyorlar. Yüz bölgesinde bu görünümü sağlamak adına  3 tane temel silahımız var. Bunlardan birincisi botoks. Doğru ismi ile Botulinum toksin uygulaması. Bu işlem kaslarda geçici olarak aktivite kaybına neden olur. Mimik kaslarının neden olduğu kırışıklıklar kaslar üzerinde aktivite kaybı oluşturularak engellenmiş olur. Botoksun etkisi kabaca 5-6 aydır diyebilirim.

Batıkent ve Çamlıca'ya tramvayla gidecekler bu habere dikkat! Batıkent ve Çamlıca'ya tramvayla gidecekler bu habere dikkat!

Dolgu elimizdeki ikinci silahtır. Dolgular hacim artışı sağlarlar. Çökük olan bölgelerde ya da dudak, çene hattı gibi daha belirgin olmasını istediğimiz bölgelerde hacim oluşturabilirler. Çöküklük olan bölgelere de örnek olarak gözaltını bölgesi, şakak bölgesi ya da derin kırışıklıkları verebiliriz. Yada bölgeleri verebiliriz. Dolgu malzemesi olarak sıklıkla hyaluronik asit bazlı dolguları kullanıyoruz. Hyalüronik asit vücutta zaten olan bir madde olduğu için yan yan etki potansiyeli oldukça az. Dolguların etki süresi de kabaca bir yıl diyebiliriz.

Üçüncü yöntemimiz ise mezoterapi. Mezoterapi deri düzeyinde bir deride canlılık artışı ve parlaklık sağlar. Yine derinin ihtiyacı olan aminoasit, nüklerikasit, hyaluronik asit gibi maddeleri ve  vitaminleri doğrudan deriye enjekte ederek verdiğimiz bir tedavi yöntemidir. Mezoterapiyi yılda iki defa yapmayı öneriyoruz.”