Tepebaşı ilçesi Bayramyeri Sokak’ta kuryelerin motosikletlerini kaldırım kenarına bırakması çevre esnafının tepkisine yol açtı. Yayaların sokakta zor yürüdüğünü söyleyen çevre esnafı özetle şu ifadeleri kullanıyor: “Dükkânlarımızın önüne bu şekilde park edilmesi hoş değil. Yürürken zorluk çekiyoruz. Biraz daha düzenli park edilebilir."

Kazım Kurt'tan flaş barınak açıklaması; "Hiç sorumluluk kabul etmiyorum!" Kazım Kurt'tan flaş barınak açıklaması; "Hiç sorumluluk kabul etmiyorum!"

Konuyla ilgili görüştüğümüz kurye çalışanları da kent merkezinde motosikletlerini park edebilecek alan bulamadıkları için dertli. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden motosikletleri için park alanı isteyen motokuryeler anlayış bekliyorlar. 

Uzun yıllardır Eskişehir’de moto kuryelik yapan bir çalışan, “Biz sürekli Eskişehir’in dört bir yanına sipariş götürüyoruz. Çalıştığımız işletmeler kent merkezinde. Ancak işletmelerimizde motosikletlerimizi park edebileceğimiz park alanları yok. Belediye bu konuda bir çözüm de üretmiyor. Kamu alanlarına park etmemiz yasak deniliyor. Özel mülke de park edecek durumumuz yok. Nereye koyarsak koyalım şikâyet oluyor. Esnaf haklıdır ama biz de haklıyız. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden çözüm bekliyoruz" diye konuştu.