Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı;

Emre Özbayer: "52 Orduspor maçından puanlarla ayrılmak istiyoruz" Emre Özbayer: "52 Orduspor maçından puanlarla ayrılmak istiyoruz"

“Oynadığımız son iki maçta özellikle merkez savunma oyuncularımızın uyumu ile yakaladığımız savunma kurgumuz ve bu durumun takım savunmamıza olumlu yansıması maalesef maçtan önce yaşanan talihsiz bir sakatlık ile aksadı.

İlk devrede topun arkasına geçerek bekleyen, alanları iyi kapatan, ön bölgedeki etkili oyuncuları ile hızlı hücum geçişleri yapmayı planlayan güçlü rakibimiz önce kornerden golü buldu, ilk yarının son dakikasında yakaladığı hızlı hücumu gol ile sonuçlandırarak maalesef farkı ikiye taşıdı.

İkinci devreye daha ofansif iki oyuncu değişikliği ve buna yönelik bir taktik anlayış ile çıktık. Bize yakışmayan etkisiz oyunun tam tersi bir ikinci devre yaşadık.

52.dakikada kale çizgisinden çıkarılan top gol olsaydı, akabinde gol ya da goller bularak bu maçtan da puan çıkarabilirdik.

İkinci devrede rakip üzerinde kurduğumuz baskı ve sergilediğimiz istekli oyunu maçın tamamına yansıtmamız gerekiyor. Önümüzdeki 4 maçtan maksimum puanı alarak onurlu mücadelemizi sürdüreceğiz."