İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Nebi Hatipoğlu şu ifadeleri kullandı;

“Gittiğimiz her yerde herkes bana Eskişehirspor’a soruyor. İlçelerde de, merkezde de durum bu. Eğer milletvekili seçilirsem 5 yıl içerisinde Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkaracağız. Bunun sözünü veriyorum. Eskişehirspor lütfen ligden düşmesin. Düşmezse işimiz daha da kolaylaşır. 15 Mayıs’tan sonra Eskişehirspor’u çok hızlı bir şekilde pıt pıt pıt hemen Süper Lig’e çıkaracağız.

Eskişehir’in en büyük markası Eskişehirspor’dur. Bunu hızlı bir şekilde çözeceğim. Kimse para vermezse cebimden para ödeyip yapacağım. Ben bunu oy için yapmıyorum. Doğru yerde doğru zamanda olursa şanslar gelir. Eskişehirspor ile alakalı söylediğim hiçbir şeyin oy ile alakası yok. Ben milletvekili olacaksam Eskişehirspor’un her şeyinden sorumlu olmam lazım. Benim ilk görevim Eskişehirspor’u Süper Lig’e çıkarmaktır. Süper Lig takımları kente gelince şehir başka bir havaya bürünüyor. Eskişehirspor bu kentin hem moral hem de ekonomik bir kaynağıdır.”

Eskişehir'de gondola binmek isteyen turistler yarım saat beklemek zorunda kaldı! Eskişehir'de gondola binmek isteyen turistler yarım saat beklemek zorunda kaldı!