Olay, 25 Ekim 2006 tarihinde merkez Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bayramın 3'ncü günü Doğa Parkı'nda kimliği belirsiz, yarı çıplak ve bacağında dövmeli bir genç, bıçaklanarak ve kurşunlanarak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Şahsın üzerinde kimliğini belirlemeye yardımcı olan bir ipucu bulunamayınca, şahsın kimliği bacağındaki "Taçsız kral" dövmesinden yola çıkılarak tespit edilmeye çalışıldı.

taçsız-kral1 Ancak bu mümkün olmayınca olaydan bir gün sonra Bursa Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi'nde bir evde çıkan yangın ile birlikte olayın bağlantılı olabileceğini düşünen ekipler soruşturmayı derinleştirdi. Öldürülen şahsın 25 yaşındaki Tuncay Türk olduğu tespit edilmiş ancak o dönemde yakın çevresi ile ilişki yaşadığı kadın gözaltına alınırken, olayın zanlıları tespit edilememişti.

taçsız-kral
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği, Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile özel bir ekip kurarak 6 ay süren bir soruşturma sonrasında 18 yıl boyunca çözülemeyen "Taçsız Kral" cinayetini çözdü. Yapılan soruşturmada, Tuncay Türk'ün o dönemde ilişki yaşadığı kadının akrabaları tarafından evinden zorla kaçırıldığı ve Yiğitler Mahallesi'nde Doğa Parkı'nın içindeki ormanlık alana götürüldüğü ardından burada bıçak ve silahla öldürdükleri belirlendi. Dosyanın detayına inen ekipler olaydan bir gün sonra Tuncay Türk'ün evinin kundaklanması ve cinayetin planlanmasına adı karışan 40 yaşındaki şahsın  olduğunu belirlediler. Olayın namus yüzünden işlenebileceğini düşünen ekipler kadının akrabalarıyla bağlantılarını da araştırdılar. Bu esnada cinayetin geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden İ.K. tarafından işlendiği, olaylara onunla birlikte 3 kişinin karıştığı tespit edildi. Bir şahsın başka bir suçtan cezaevinde olduğu diğer şahsın ise hayatını kaybettiği belirlendi. 

tacsız-kral2
Sorgudaki ifadesinde olayların detaylarını anlatan şüpheli şahıs cinayeti kendisinin gerçekleştirmediğini İ.K. tarafından işlendiğini, kundaklama olayının ise "kadının evde hatırası kalmasın" diye yapıldığını söyledi.İfadesiyle olayın aydınlatılmasını sağlayan 40 yaşındaki şahıs Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkemece denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakıldı. Olaya karışan ve halen cezaevinde bulunan şahıs ise yeniden cezaevinden getirilip bu olaydan da tutuklandı.