Kemal Kılıçdaroğlu dönsün kendine baksın

Bekir Pakdemirli: "Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var teröre geçit vermeyeceğiz."

GENEL 13.01.2022, 19:38
Kemal Kılıçdaroğlu dönsün kendine baksın

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Manisa’nın Demirci ilçesinde yapımı tamamlanan Güveli ve Kuzuköy barajlarının açılış programına katıldı.

Bakan Pakdemirli yaptığı konuşmada, yapılan yatırımlarla gurur duyduklarını belirterek, “Vatandaşlarımız için inşa ettiğimiz, hizmete aldığımız her bir tesis bizleri gururlandırıyor. Baraj ve göletlerimiz, tarımsal üretimimiz için adeta bir sigorta vazifesi görüyor. Sadece sulama suyu değil, içme suyundan hidroelektrik enerjiye kadar insanımıza ve toprağımıza hizmet sunuyoruz. Kontrolsüz suyun zararlarına karşı, taşkın koruma tesislerimiz ile can ve mal güvenliğini güvence altına alıyoruz.

Cumhurbaşkanımız liderliğinde son 19 yılda, su alanında günümüz rakamlarıyla; toplam 284 milyar liralık yatırım yaparak, 9 bin 189 tesisi hizmete açtık. Son 3,5 yılda ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin getirdiği avantajlarla hızımızı kat be kat artırdık. 60 milyar Liralık yatırımla, bin 500 tesisi tamamladık. Tam 126 barajı hizmete açtık. 2023’e kadar 150’ye ulaştırmayı hedeflediğimiz yer altı barajlarımızın, 50’sini bitirdik. İşte bu sulama yatırımları sayesinde, bitkisel üretimimiz 2020’de 126 milyon ton gibi rekor bir seviyeye ulaşırken, 2021’de ise üretimin kuraklıktan en az seviyede etkilenmesini sağladık.

Malum; 3 gün önce Şanlıurfa’da şehitlerimiz vardı: Enes Koç, Ertuğrul Ulupınar, Murat Alyakut’a Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Cenazede Murat şehidimizin eşi; ‘Ben seni yüreğime sığdıramadım, seni kefenlere sığdırmışlar’ dedi. Derinden etkilendim. Bu milletin anaları, gelinleri çok ağladı, çok ağıt yaktı. Bu acıları da unutmadık, yaşatanları da. Hepsinin hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz. Dicle’nin kuzularını, çakallara kaptırmak niyetinde değiliz. Gençlerimize uzanan elleri kırdık, kırmaya devam edeceğiz. Biz, teröriste terörist diyemeyenlerle yol yürümeyeceğiz. Bahçeli’ye ‘sarayın sözcüsü’ diyen Kılıçdaroğlu, dönsün kendine baksın, kendisi bizatihi Kandil’in sözcüsüdür. Bizim şehit analarına, babalarına, eşlerine, çocuklarına sözümüz var teröre geçit vermeyeceğiz.

PKK’lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Milletvekili Semra Güzel. Biliyorsunuz, mecliste PKK’lılarla fotoğraf çekinen bir milletvekili var. Dün duygusal açıklamalar yapmış. Ben de diyorum ki, keşke o fotoları çekinirken sen de şehit nişanlılarını düşünseydin. Keşke o pozları verirken sen de şehit sözlülerini, şehit eşlerini de düşünseydin. Keşke poz verdiğin o silahlarla, kaç gencimizi şehit ettiler, onu düşünseydin. Bunlar, kuzu postuna bürünmeyi bıraksınlar, bunun başka açıklaması yok. HDP, sırtını PKK’ya dayamış. Zillet İttifakı, sırtını HDP’ye dayamış. O kadar fotoğraf var ortada, hangisinden ses çıktı. Susuyorlar. Sükut, ikrardandır. Susarak, onaylıyorlar! Susmak bir tercihtir. Yani safımız da tercihimiz de belli diyorlar. Yeter ki Erdoğan gitsin; biz PKK İle ihanet ilişkisine de gireriz, gönül ilişkisine de diyorlar. İhanet ilişkisi-gönül ilişkisi hiç fark etmez; yılan derisini değiştirir ama huyunu değiştirmez. Diğer taraftan, CHP’nin dini değerlerle kavgası bitmiyor. Çünkü bunlar ikiyüzlü ve samimiyetsiz. Sözde dün başörtülülerle helalleşiyorlardı, bugün sövüyorlar. Yani yalancının mumu, yatsıya da kalmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ne diyordu, ‘başörtüsü yasağının yanlış olduğunu çok kez dillendirdim. Onların acılarını anlamalıyız, aynı sorunların yaşanmaması için gelecek vizyonu belirlemeliyiz’ Kemal Kılıçdaroğlu hızını alamadı; katıldığı televizyon programında ne dedi ‘En çok kiminle helalleşmek istiyorsunuz?' sorusuna ‘En çok başörtülü kızlarla helalleşmek istiyorum. Hata yaptık’ dedi. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.”

Yorumlar (0)
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Eskişehir'de hangi özel hastaneyi tercih ediyorsunuz?
Eskişehir'de hangi özel hastaneyi tercih ediyorsunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak 06:36
Güneş 08:02
Öğle 13:16
İkindi 15:56
Akşam 18:20
Yatsı 19:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@