Van’da ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TURKCELL işbirliğinde başlatılan “Geleceği Yazan Kadınlar” projesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından tamamlandı.Mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri...

GENEL 25.09.2017, 11:35
Van’da ‘Geleceği Yazan Kadınlar’ projesi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TURKCELL işbirliğinde başlatılan “Geleceği Yazan Kadınlar” projesi, Van Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından tamamlandı.

Mobil teknoloji endüstrisinde çalışmak veya mobil teknolojileri kullanarak iş fikrini hayata geçirmek isteyen kadınların katıldığı program ile kadınlar özellikle yazılım konusunda projeler geliştirdi. Proje ile kadınları yazılım konusunda eğiterek, mobil uygulamalar geliştirmelerine destek olmak, kadınların bu alanlardaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırılması amaçlanmaktadır.

Van TSO’da 10 Haziran’da başlayan eğitimlere 9 girişimci kadın katıldı. Bu süre içinde verilen eğitimlere katılan kadın girişimciler, hazırladıkları projeleri sundu. Van Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, TURKCELL Temsilcisi ve YYÜ’den bir temsilciden oluşan jüri, sunulan projeleri değerlendirdi. Ergül kardeşler tarafından sunulan proje, jüri tarafından 1. seçilirken, proje Türkiye finali için ara elemelere katılacak. Ara elemelerde değerlendirilecek proje buradan da başarılı olursa, 23 Ekim’de İstanbul’da yapılacak büyük finale katılmaya hak kazanacak.

Finale kalan proje sahipleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TURKCELL işbirliğinde başlatılan “Geleceği Yazan Kadınlar” projesi finalinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TURKCELL Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Evrim Aras’ın da aralarında bulunduğu jürilere sunum yapacak. Derece alacak 15 proje sahibi, teknoparklarda staj imkanının yanı sıra istihdam, kuluçka merkezlerinden faydalanma, Silikon Vadisi ziyareti, arı kovanı fonlarından faydalanma imkanı yakalayacak.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Sizce Esnaf Odaları Birliği'nin Yeni Başkanı Kim Olmalı?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:35
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:14
Yatsı 21:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@