Denizli’nin Babadağ ilçesine bağlı Yeniköy Mahallesi’nde yaşanan olayda; sağlık hizmeti için mahalleye gelen Gezici Aile Sağlığı Merkezinde görevli kadın doktor ve ebe hasta kabulüne başladı. Muayene amacıyla odaya giren 30 yaşındaki şahıs, kadın doktorun gözlerinin önünde ebeye elle cinsel tacizde bulundu. 30 yaşındaki şahıs, vatandaşların da yardımıyla dışarıya çıkarıldı. Olayın şokunu atlatan sağlık görevlileri “beyaz kod” alarmı vererek yardım talebine bulundu.

Komşuda Bulunan Gizemli Cüce Yarasa! Komşuda Bulunan Gizemli Cüce Yarasa!

Yaşananların ardından ailesiyle birlikte geri dönen şahıs, kendisi hakkında şikayetçi olunmaması için gezici sağlık aracına girmeye çalıştı. Kadın doktor ve cinsel saldırıya uğrayan ebe, kapının arkasına karyola ve dolapları yığarak dışarıdan içeriye girişi engellemek için önlem aldı. Yardım talebi üzerine mahalleye gelen sağlık ekiplerine de güçlük çıkartan cinsel saldırıda bulunan şahsı gözaltına alındı.

Cinsel saldırıda bulunan şahıs ve yakınları gözaltına alınarak adli makamlara sevk edildi. Savcılık tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şahıs, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Saldırganın serbest bırakılmasına ilişkin bir üst mahkemeye itiraz edildiği öğrenildi. Şüpheli şahıs, yapılan itiraz üzerine tekrar gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüpheli şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.