İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer şu ifadeleri kullandı;

“Bazı gazeteler Eskişehir'de yapılan ve Meral Akşener'in de katılım sağladığı organizasyon için fiyasko demişler. Bence alakası yok. Biz bir gün önce göreve getirildik. Salonda resmi anlamda görevli olan sadece 3 kişi vardı. İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan, Odunpazarı ilçe başkanı Gürol Yer ve Tepebaşı İlçe Başkanı Görkem Yıldırım vardı. Bu 3 ismin dışındaki herkes parti görevlisi değildi. Salon hınca hınca doluydu. Partiye aidiyet hisseden insanlar vardı. Bu insanlar bize destek olmak isteyenler. Bence çok güzel oldu. Moral takviyesi aldım.

Melih Aydın 36 yaşında pırıl pırıl bir isim. Adaylığı hayırlı olsun. Performansını ve kapasitesini iyi bildiğimiz bir isim. Siyaseti çok güzel özümsemiş bir isim. Emine Edizgil şu an Odunpazarı’nın en iddialı adayı. Erken çıkan yol alır. Beraber çalışacağız. 2014 yılındaki adaylığında da beraber çalışmıştık. Tepebaşı ilçesi için de uygun bir aday bulunacaktır. Alpu ve Han Belediye adaylarımız belli oldu. Kırsal ilçelerde de birden fazla aday olmak isteyenler varmış. İYİ Parti’ye güzel bir ilgi var.

Eskişehir’de siyaset sıkıştı. Türkiye’de de sıkışık durumda. İYİ Parti üçüncü bir seçenek olarak gündemi sallayacak. Odunpazarı 442 bin nüfusu ile pek çok ilden daha büyük bir ilçe. Çalışması kolay bir bölge. Ben bu ilçeye ve sorunlarına hakimim. İnsanlarla kolay bir şekilde diyalog kurabiliyoruz. En iddialı olduğum konu teşkilatçılıktır. İlçe teşkilatları siyasetin altyapısıdır. Benim yönetimimden 3 tane il başkanı çıktı. Siyaset yapmak isteyenler buyursunlar yanımıza gelsinler.”