Eskişehir’de Hamamyolu’nda günlük 7-8 bin civarında çay 3 liradan satılıyor. Odunpazarı Belediyesi acaba bu hizmet nedeniyle zarar ediyor mu sorusu akıllara gelmişti. Bu soruya yanıtı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt verdi.

Engin Balım: "Kazım Kurt Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyor" Engin Balım: "Kazım Kurt Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyor"

Kazım Kurt şu açıklamaları yaptı;

“Hamamyolu’nda çaya zam gelmeyecek. Sadece Hamamyolu’nda değil Hicri Sezen Parkı’nda da Cumhuriyet Parkı’nda da Odunpazarı Belediyesi İştirakler Müdürlüğü’nün işlettiği kafelerde çay bedeli 3 liradır. Bu halkın en temel ihtiyacı olan çayın bile 10-15 liraya satıldığı bir dönemde ciddi bir sosyal belediyecilik örneğidir. Bu fiyatların dengelenmesi konusunda bir adımdır. Yoksa esnafımızla rekabet etmek gibi bir derdimiz yoktur. Biz burada sattığımız çayı, yan komşulara zarar vermeyecek miktarda satıyoruz. Zaten Hamamyolu projesinin temel amaçlarından birisi de burayı bir sosyal amaçlı mekan haline getirebilmekti. Şimdilik çay fiyatlarına zam yapmayı düşünmüyoruz. Direneceğiz. Ne kadar direnebilirsek o kadar direneceğiz. Arkadaşlarımız zarar etmediklerini söylüyorlar.”