İYİ Parti Eskişehir Milletvekili adayı Özlem Ayrancı 71 evler mahallesinde bulunan bir marketi ziyaret etti.

Eskişehirli ev sahipleri bu habere dikkat; Zam yapayım derken hapse girmeyin! Eskişehirli ev sahipleri bu habere dikkat; Zam yapayım derken hapse girmeyin!

Uzun yıllardır bakkal dükkanı işlettiğini ifade eden bir esnaf, “Geçen sene ile bu sene arasında çok büyük farklar var. Geçtiğimiz sene 2 bin lira gelen elektrik faturası şu an 5 bin lira geliyor. Yaz aylarında dondurma ve soğuk içecek dolaplarını tam çalıştırdığımızda ne olur çok merak ediyorum. Ürün fiyatları arttıkça alım gücü azalıyor. İnsanlar almakta çok zorlanıyor. Veresiye isteyenlerin sayısı inanılmaz arttı. Müşteriler artık küçük bir çikolata almaktan bile çekinir hale geldiler. Market market gezip en ucuz nereden alabilirim diye araştırma yapan çok inan var. Dükkan kiraları adeta uçtu. Ev kira bedelleri nasıl uçtuysa dükkan kiraları da aynı şekilde. Sigorta ve bağkur ücretlerini ödeyemiyoruz” dedi.

Özlem Ayrancı da yanıt olarak, “Esnafımızın sorunları bilindik problemler. Sıkıntıların farkındayız. 14 Mayıs’ta İYİ Parti iktidara geldikten sonra atılacak tüm adımlar belli. Seçimlerden sonra da biz buralarda olacağız. Eskişehir’den başka bir yere gidecek durumumuz da yok. Hem kadın olarak hem Eskişehirli bir aday olarak desteklerinizi bekliyorum. Esnafı bitirmeye çalışanlara biz dur diyeceğiz” ifadelerini kullandı.