İYİ Parti'de genel kurul süreci sona erdi. Emine Edizgil'in  karşısına ilk önce 2 aday, sonra da tek aday çıktı. Parti bu süreçte çok güç kaybetti. Yüzde 21'lere kadar çıkan oy yüzdeleri yüzde 16'lara kadar düştü. Emine Edizgil kongreden zaferle çıktı. İlk amacı kaybedilen oyları geri kazanmak olacak.

Babası vefat eden Mustafa Destici taziyeleri kabul etti Babası vefat eden Mustafa Destici taziyeleri kabul etti

İYİ Parti Eskişehir'de gerçekleşen kongre sonucu oy çoğunluğuna sahip olan Emine Edizgil, yeniden İl Başkanı seçilerek güven tazeledi.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen kongrede 584 oy kullanıldı. Mevcut Başkan Emine Edizgil 318 oy, Hüseyin Arabacı ise 262 oy aldı.

Kongredeki 4 oy ise geçersiz sayıldı. Oy sayımının ardından Hüseyin Arabacı, demokratik bir yarış olduğunu belirterek, Emine Edizgil'i kutladı. Emine Edizgil ise, "kaybeden yok" diyerek delegelere teşekkür etti. 

Edizgil başkanlığındaki İYİ Parti Eskişehir yönetimi şu isimlerden oluştu: Mine Yunak, Cemil Cahit Yurttepe, Recep Dönmez, İzzet Altın, Leyla Çam, Ersin Uysal, Mehmet İlker Aykanat, Nurdan Sert, Adnan Türkmen, Serdar Ulucan, Mehmet Ali Baysak, Şükrü Yıldırım, Bahar Sandal, Esin Yıldız, Serdar Çiğdem, Mert Aydoğan, Cihan Gürsoy, Bülent Kocabaş, Şerife Bulca, Musa Yılmaz, Safa Üstünbaş, Halime Dönmez Karatay, Murat Bidav, Erdoğan Küçükçolak, Banu Kırımlıer, Selam Gölpek, Yıldız Boz, Ayşen İçinak, Mehmet Görkem Can, Salih Yıldırım, Harun Özdemir, Nuriye Sungur, Nazmiye Göktekin, Deniz Korkut Leylek, Hulusi Ayrancı, Mehmet Halit Şora, Yüksel Alem, Özkan Turgut, İsmail Koca, Ayhan Denizli, Nuri Çaylı, Neşet Arduç, Turgay Eşme, Zafer Kaynak, Recep Tığlı, Rıza Eren, Tamer Toraman.