CHP Eskişehir Milletvekili Aday Adayı Kadir Kodak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Etkinlikte 2023 genel seçimlerini de değerlendiren Kadir Kodak, aday adaylarının artık çıkması gerektiğini söyleyerek, CHP İl Başkanı Recep Taşel’e de destek açıklamasında bulundu.

Eskişehir'de pazarcı esnafına sıcak çorba ikram ettiler! Eskişehir'de pazarcı esnafına sıcak çorba ikram ettiler!

Önümüzdeki 10 gün içerisinde seçim takviminin belirleneceğini ifade eden Kodak, “Nisan ya da Mayıs ayında seçim kapımızda. Bu anlamda çok yakın. Çalışmalıyız. Boşa geçirecek bir tek günümüzün bile olmadığını düşünüyorum. CHP’de henüz benden başka aday adaylığını açıklayan olmadı. İl başkanımız ön seçim olması halinde aday olacağını ifade etmişti. Ama ön seçimin olmayacağını gördüğü için, partimiz de çok önemli seçime giderken yalnız bırakmamak adına milletvekilliğinden vazgeçti. Çok önemli bir karar verdi. Bizi yalnız bırakmadı. İl başkanımız Recep Taşel’e teşekkür ediyorum.  Seçime seçilmiş bir il başkanıyla gitmek çok önemli” dedi.

Henüz kendisinden başka aday çıkmadığına vurgu yapan Kodak, “Aslında çıkması lazım. Çünkü zaman çok dar. Eskişehir’in 14 ilçesi, 539 köyü var. 30’dan fazla meslek odası var. Akademik odalarımız var. Binden fazla dernek var. Seçime 2 ay kala başlanacak seçim çalışmasıyla bir yere varamayız. Onun için buradan ben CHP’den aday adayı olacak arkadaşlarıma da çağrıda bulunuyorum. Aday adaylığınızı erken açıklayın. Gelin beraber çalışalım. Yapacak çok işimiz var” ifadelerini kullandı.