124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi! 124 milyon TL'yi hatırlatıp ESKİ'yi çok sert sözlerle eleştirdi!

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt telefon bağlantısı ile bağlandığı TV programında şu ifadeleri kullandı;

“CHP’de en çok değişim konusu tartışılıyor. CHP’nin temel ilkelerine sahip çıkan bir anlayışı destekliyorum. Örgütü ve parti içi dengeleri koruyan bir anlayışın olmasıdır benim arzum ve isteğim. Son dönemdeki uygulamalar bizi başarıya ulaştırmadı. Bir seçimden sonra bir değerlendirme yapmak gerekir. Ben bu değerlendirmeyi kendimce yaptım. Sokak politikasından uzaklaşan, sadece kent merkezlerinde oturarak politika yapan bir parti haline gelmiş. Bunların değişmesi gerekiyor. CHP’de en son ne zaman ön seçim yapıldı. Kaç seçimde ön seçim yapılmadan aday belirlendi. Parti meclisi kurultaydan sonra en büyük karar organıdır. Ama parti meclisi karar alma yetkisini genel başkana devrediyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Sonuç başarısız olunca da fatura genel başkana kesiliyor ve değişim tartışmaları başlıyor. 2023 yılındayız ce CHP’nin parti programında değişmesi gereken maddeler var. Günün koşullarına uygun, sosyal demokrat, Avrupa Birliği standartlarına olacak bir hamleyi yapmak lazım. Bu değişiklik için bazı insanların değişmesi gerekiyorsa bu insanlar da değişmeli. CHP bir çıkış arıyor. Çünkü bir seçim kaybedildi. Bir değişim gerekiyor. Bu değişime tüzük de, program da, yönetici de dahildir.

Genel merkezi eleştirdiğim için yeniden aday yapılmam endişesi taşımıyorum. Çünkü CHP’de bir belediye başkanı düşüncelerini açıkladı diye dışlanmaz. CHP parti içinde eleştiriye imkan veren bir parti. Genel başkanın tüzük tartışmasının yapıldığı bir dönemdeyiz. Yeni hazırlanan tüzükte de ön seçim getirilmeye çalışılıyor. Parti Eskişehir Odunpazarı’nda kiminle seçim kazanılır diye araştırır. Ölçer biçer ve onu aday yapar. Ön seçim Odunpazarı’nda da yapılsın."