Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt şu ifadeleri kullandı;

“Yenikent Kapalı Pazar yerinin 29 Ekim’e yetişmesini arzu ediyorduk. Yüklenici firma da bu konuda bize olumlu sözler söylemişti. Parasal hiçbir sıkıntımız yok. Yenikent’te bütün ödemeler günü gününe ödenmiştir. Bundan sonraki hak ediş ücretleri de hazırdır. Kasada bekliyor para. Böyle bir endişemiz yok.

Yüklenici firma iş planının çok gerisinde kalmıştır. Denetçilerimizin sıkı uyarılarına rağmen yüklenici firma piyasanın bozukluğu nedeniyle ben planı tutturamıyorum diyor. Mal alımı ve işçi bulmada zorlanıyorum diyor. Yüzde 30 civarında eksik iş söz konusu. 10 Ekim 2023 tarihinde kaba inşaat bitecek deniliyor. Bu da olmayacak gibi gözüküyor. Kaba inşaat bittikten sonra kalan kısım sözleşme süresi içerisinde bitirilir. Bitmezse sorumlular sorumluluklarını yerine getirir. Gerekirse sözleşme feshedilir. Bu inşaat elbet bir şekilde tamamlanır.

Ödeme konusunda aksama yok. Sözleşme 31 Aralık’a kadar sürüyor. Bekleyip göreceğiz. Yüklenici firma 29 Ekim’e yetiştirim sözünü tutamadığı için biz de tutamamış olduk. Bu konu siyaseten bizi sıkıntıya sokar mı buna halkımız karar verecek.”